banner39

İsveç basını: Rasmussen özür düşünmüyor

İsveç basını, Rasmussen'in karikatürlerden dolayı özür dilemeyi düşünmediğini duyurdu.

Arşiv 07.04.2009, 06:50 07.04.2009, 06:50
İsveç basını: Rasmussen özür düşünmüyor

İsveç Haber Ajansı TT'nin dün bütün gazetelere geçtiği "Rasmussen karikatürlerden dolayı özür dilemeyi düşünmüyor" başlıklı bir haberde Rasmussen'in İstanbul'da yaptığı açıklamalara yer verdi.

Eski Danimarka Başbakanı ve yeni NATO Genel Sekreteri Anders Fog Rasmussen'in, İstanbul'daki Medeniyetler Arası Diyalog Konferansı'na girmeden önce, Danimarkalı ve Türk basınına yaptığı açıklamada, "Şimdi dinleyin; Danimarka'da düşünce özgürlüğümüz olduğu için özür dilemeyiz ve sizler hepiniz biliyorsunuz ki, bir Danimarkalı bir başbakan, bir gazetenin yayınladıkları için özür dileyemez." dediği öğrenildi.

İsveçli haber ajansı, Türk medyasının en azından bir özür beklediğini ama bunun gerçekleşmediğini kaydetti. Rasmussen'in konferanstaki konuşmalarına da yer veren ajans, NATO ile Müslüman dünyası arasındaki pozitif diyaloğun öneminden bahsettiğini aktardı. Konuşmasında onun ayrıca Türkiye'nin NATO'nun önemli ve stratejik bir ortağı olduğunu söylediğini belirtirken, Rasmussen'in toplantıya kolu sarılı geldiği ayrıntısına da yer verdi.

Ajans ve buna bağlı olarak İsveçli gazeteler, ayrıca karikatür krizi dolayısıyla Danimarka ve diğer ülkelerde çıkan olaylara kısaca değindiler.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
semi 12 yıl önce
hatirladigim kadariyla bu sart idi baskanligini kabul etmek icin... kimden korkuyoruz? Allah'tan korkalim, bu adamin baskanligina ITIRAZ lazim!
onlar sozlerini tutmuyorlarsa, islamin serefiyle oynuyorlarsa, biz kimden korkacagiz?!
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?