banner15

İsviçreli ajanın ibret dolu hayatı

İsviçre istihbaratının müslüman cemaate sızdırdığı ajandan ilginç açıklamalar.

İsviçreli ajanın ibret dolu hayatı

İsviçre İç İstihbarat Teşkilatı'nın müslüman cemaate sızdırdığı ajan, önce müslüman oldu ardından teşkilatla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarıyla İsviçre'yi sarsan ajan Claude Covassi, İsviçre'den Mısır'a uzanan heyecan dolu öyküsünü Kahire'de Ebru Ateş'e anlattı.

Ajan Cloude Covassi yıllarca İsviçre İç İstihbarat Teşkilatı'nda çalıştı.
Son görevi, Cenevre İslam Merkezi'ne sızmak oldu.
Kendisine İslam dinine merak salmış bir Avrupalı süsü verdi, Müslüman cemaatin güvenini kazandı.

Eski bir İsviçre İç İstihbarat Teşkilatı ajanı olan Covassi şimdi Mısır'da yaşıyor.
Covassi, Kahire'de kendisi gibi müslümanlığı seçen iki Amerikalıyla birlikte oturuyor.
Kanal 7 haber ekibi, Covassi ile Kahire'de bir iftar sofrasında buluştu.


Birlikte yapılan iftarın ardından Covassi, Cenevre'den Kahire'ye uzanan heyecan dolu öyküsünü Ebru Ateş'e anlattı...

"İSVİÇRE İÇ İSTİHBARAT TEŞKİLATI BANA CENEVRE İSLAM MERKEZİNE SIZMA GÖREVİ VERDİ. YAPMAM GEREKEN İSLAM MERKEZİNDEKİ MÜSLÜMANLARIN ARASINA KARIŞMAK VE MERKEZİN YÖNETİCİSİ HANİ RAMAZAN'A EN YAKIN İSİMLERDEN BİRİ OLMAKTI. TEŞKİLATIM, HANİ RAMAZAN'IN MÜSLÜMAN GENÇLERİ ETKİLEYİP IRAK'A İNTİHAR KOMANDOSU OLARAK GÖNDERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORDU"

Ajan Covassi ilk adımı attı. Cenevre İslam Merkezi'ne hiç şüphe çekmeden sızmayı başardı.


"HANİ RAMAZAN'LA 2003 ŞUBATINDA TANIŞTIM. ONDAN, BANA İSLAM DİNİNİ ANLATMASINI İSTEDİM. İSLAM İLE SADECE KÜLTÜREL ANLAMDA İLGİLENDİĞİMİ SÖYLEDİM"
Kısa sürede merkezdeki herkesin güvenini kazanan Covassi, görevi gereği Müslüman oldu.
Ancak bu süreçte yaşadıkları, onu derinden etkiledi. Yine de kalbinin sesini bir kenara koyup, işini yapmaya devam etti.

"SÖZDE MÜSLÜMAN OLDUM, KUR'AN'IN İLK SURESİNİ EZBERLEDİM. GÜNDE BEŞ KEZ CAMİYE GİDİP NAMAZ KILDIM. TABİİ Kİ GÖREVİM GEREĞİ. GÖREV GEREĞİ OLAN BU DÖNÜŞÜM, KALBİMİN DERİNLİKLERİNDE BİRŞEYLERİ HAREKETE GEÇİRDİ. ANCAK DUYGULARIMI GERİ PLANA İTİP İŞİMİ YAPMAYA DEVAM ETTİM"

Covassi, Cenevre İslam Merkezi'ndeki birkaç aylık çalışmasının ardından Hani Ramazan'ın masum olduğuna hükmetti.
"HANİ RAMAZAN MEDYANIN VE İSTİHBARAT TEŞKİLATININ YANSITTIĞI GİBİ, TERÖRİST FAALİYETLER YÜRÜTEN BİRİ DEĞİLDİ. SADECE ALLAH RIZASINI GÖZETEN DÜRÜST BİR DİN ADAMIYDI"
Ramazan ve merkezdeki diğer müslümanların dürüstlüğü Covassi'yi çok etkiledi.İslam dinini seçtiği yalanını daha fazla sürdüremeyeceğini anladı.

CENEVRE İSLAM MERKEZİ'NDEKİ MÜSLÜMANLAR, HAYATIMDA KARŞILAŞTIĞIM EN DÜRÜST İNSANLARDI. ÖZELLİKLE DE HANİ RAMAZAN. YAPTIĞIM GÖREV BENİM İÇİN GİDEREK AĞIRLAŞIYORDU"

Vicdan azabı çok uzun sürmedi. Covassi bir süre sonra kalbinin sesini dinleyerek müslüman oldu. Artık eski ajan namazlarını görevi gereği değil, inanarak kılıyordu.

Covassi, Hani Ramazan hakkında teşkilatına temiz raporu verdi. Nevarki teşkilatı ona inanmadı. Ondan ısrarla Ramazan'ı suçlu gösteren bir rapor istendi. Ancak Covassi bunu yapmayı reddetti ve teşkilattan ayrıldı. Ne olduysa ondan sonra oldu.

"TEŞKİLATTAN AYRILDIKTAN HEMEN SONRA EVİM SOYULDU. SOKAK ORTASINDA DÖVÜLDÜM. BUNUN ÜZERİNE GAZETECİ DOSTLARIMI ARAYIP TÜM GERÇEKLERİ ANLATTIM. HABER BASINDA GENİŞ YANKI BULDU"

Covassi, basına verdiği röportajlar sayesinde, teşkilatının masum bir insana iftira atarak tutuklama girişimini egelledi. Aynı zamanda basında çıkan heberler sayesinde kendi can güvenliğini de sağlamış oldu.

"ÇIKAN HABERLERİN ARDINDAN TEŞKİLAT, DAHA FAZLA KONUŞMAMAM, SUSKUN KALMAM HALİNDE, PARA VERİP BENİ GÜVENLİ ŞEKİLDE YURTDIŞINA GÖNDEREBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. BEN DE BU TEKLİFİ KABUL EDİP KAHİRE'YE GELDİM"

Müslüman olmak Covassi'nin hayatında çok şeyi değiştirdi. Yaptığı iş nedeniyle sürekli yalan söylemek zorunda kalan eski ajan Covassi'in hayatında artık yalana yer yok.

"HAYATIM TAMAMEN DEĞİŞTİ. ARTIK YALANSIZ BİR HAYATIM VAR. AİLEM İSLAMI SEÇTİĞİM İÇİN BANA SIRTINI DÖNDÜ. ANCAK ŞİMDİ MÜSLÜMAN ARKADAŞLARIM VAR"

Kaynak: Haber7

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner37

banner35