banner39

İtalya cumhurbaşkanı kürsüde fenalaştı

İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, Trento kentine düzenlediği ziyarette kürsüde konuşurken kısa süreli fenalık geçirdi.

Arşiv 11.02.2008, 14:59 11.02.2008, 14:59
İtalya cumhurbaşkanı kürsüde fenalaştı


İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, bugün Trento kentine yaptığı ziyaret sırasında kürsüde fenalaşınca panik yaşandı. Sesi cılızlaşan ve bir anda konuşmasını kesmek zorunda kalan Napolitano, bir müddet dinlendikten sonra toparlanabildi.

Napolitano'nun fenalaşmasının yüksek tansiyondan kaynaklandığı, sağlık durumunda endişe verici bir durum olmadığı açıklandı.

Olay, Trento Üniversitesi tarafından Napolitano'ya fahri ordinaryus profesörlük unvanı verme amacıyla Teatro Sociale adlı tiyatro salonunda düzenlenen tören sırasında yaşandı.

Napolitano'nun kürsüye çıktığında konuşmakta zorlandığı gözlendi ve kısa bir sürede konuşamaz hale geldi.

Bu arada, izleyiciler arasından, "Cumhurbaşkanım oturunuz" diye bağıran bir ses duyuldu ve Napolitano, cumhurbaşkanlığı personelinden bir görevlinin bizzat müdahalesiyle oturmaya ikna edilebildi.

Konuşmasını ancak bir süre dinlendikten sonra tamamlayabilen Napolitano, ardından törenin yapıldığı tiyatrodan yürüyerek ayrıldı.

Napolitano'nun, paniğe kapılan Cumhurbaşkanlığı yetkililerine, "Her şey boynumu sıkan o cübbe yüzünden oldu. Cübbe boynumu sıkıyordu" dediği öğrenildi.

Olay sonrasında Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Napolitano'nun rahatsızlığının geçici bir yüksek tansiyondan kaynaklandığı, endişe verici bir durum olmadığı kaydedildi.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?