banner15

İtfaiye araçlarına Kürtçe yazı

Viranşehir Belediyesi itfaiye aracı ile çöp bidonlarının üzerine Kürtçe Şeredariya Weranşar (Viranşehir Belediyesi) yazdırdı.

İtfaiye araçlarına Kürtçe yazı

Kürtçe açılımda sınır tanımayan Şanlıurfa'nın Viranşehir Belediyesi 3 dilde bayram kutlamasından sonra şimdi de İtfaiye aracı ile çöp bidonlarının üzerine Kürtçe Şeredariya Weranşar" (Viranşehir Belediyesi) yazdırdı. 

Viranşehir Belediye Başkanı Leyla Güven tutuklanmadan önce de, Kurban Bayramı kutlamasına 3 dilde açılım yapmıştı. Belediye önümüzdeki günlerde Zazaca dilinde de açılım yapacak.

TRT'nin yeni açtığı Arapça dildeki TV sonrasında Viranşehir Belediyesi atağa geçerek Türkçe, Kürtçe ve Arapça dilinde halkın bayramını kutlamıştı. 

Şanlıurfa'nın Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Viranşehir Belediyesi Kürtçe propagandanın serbest olmasının ardından Kürtçe anons, Kürtçe mahalle isimleri ve son olarak belediye hizmet araçların üzerine ve çöp konteynırların üzerine Kürtçe "Şeredariya Weranşar" (Viranşehir Belediyesi) yazan ibareler yer aldı. Kürtçe isimlerle değiştirilmesi ve son olarak belediye hizmet araçları ve yeni aldığı 150 çöp konteynırın üzerine Kürtçe "Şeredariya Weranşar" (Viranşehir belediyesi) yazarak Kürtçe çalışmalarını sürdürüyor. Çoğunluğu Kürt asıllı vatandaşın yer aldığı ilçede bazı vatandaşlar araç ve gereçlerin üzerine yazılanların ne anlama geldiğini bilmediklerini söylediler ve sadece Kürtçe yazılmasına tepki gösterdiler.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2010, 15:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35