banner39

İtfaiyecilerden taşeronlaştırmaya protesto

İstanbul'da bir grup itfaiyeci, taşeronlaştırmayı protesto etmek için eylem yaptı.

Arşiv 04.01.2010, 21:55 04.01.2010, 21:55
İtfaiyecilerden taşeronlaştırmaya protesto


Belediye-İş Sendikası İstanbul 5 No'lu Şubesinden bir grup itfaiyeci, taşeronlaştırmayı protesto etmek için meşalelerle yürüyüş yaptı.

Taksim Meydanı'ndaki tramvay durağında akşam saatlerinde toplanan grup, ellerinde meşalelerle sloganlar atarak, Galatasaray'a kadar yürüdü.  

Burada grup adına açıklama yapan Belediye-İş Sendikası İstanbul 5 No'lu Şube Başkanı Nihat Altaş, itfaiye hizmetlerinin taşeron şirketler tarafından yürütülmek istenmesini eleştirerek, ''Bazı itfaiyecilere baskıyla sözleşme imzalatılmaya çalışılıyor, imzalamak istemeyenleri de işsiz kalmakla tehdit ediyorlar'' dedi.

Bu duruma engel olmak için sonuna kadar mücadele edeceklerini ve tüm haklarını almaya çalışacaklarını vurgulayan Altaş, işten çıkarıldığını söyleyen arkadaşlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesinin önündeki ''Demokrasi Çadırı''nda direnişe katılmaya çağırdı.

Altaş, ''İşten çıkarılmayla tehdit edildikleri'' için kendilerine dayatılan sözleşmelere imza atmak zorunda kalan bazı arkadaşlarının, imzalarını geri almak için notere başvuracaklarını da ifade ederek, ''Onlar imzalarını geri çekmek istiyorlar. Bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Tehditle, zorbalıkla itfaiyeyi taşeronlaştırmaya çalışanları lanetliyoruz. Yüzyıllardır peygamber ocağı olarak bilenen itfaiyeciliği satışa çıkarmayı mübah sayanları kınıyoruz'' dedi.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?