banner39

İTO Başkanı'na CIA'lı Mossad'lı şantaj

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Yalçıntaş'a, "MOSSAD ve CIA ajanlarıyla çekilmiş fotoğraflarınız var" diyerek şantaj yapan çete çökertildi.

Arşiv 25.04.2010, 09:43 25.04.2010, 11:52
İTO Başkanı'na CIA'lı Mossad'lı şantaj

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş’a bir CD gönderip, “Size gönderdiğimiz CD’de MOSSAD ve CIA ajanlarıyla çekilmiş fotoğraflarınız var” diyerek şantajla 2 milyon lira isteyen, elebaşılığını eski boksör İlyas Ardal’ın yaptığı 14 kişilik çete gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Tekvando Milli Takım Antrenörü Vedat Yılmaz, Erzincan eski MİT Müdür Yardımcısı Kemal Akıncı ile birlikte 2 MİT mensubunun bulunduğu iddia edildi.

Çete, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş’a 19 Haziran 2007’de posta ile üzerinde “Muzaffer Tekin” yazılı CD gönderdi. Murat Yalçıntaş’ı arayarak, “Size gönderdiğimiz CD’de MOSSAD ve CIA ajanlarıyla çekilmiş fotoğraflarınız var” diyerek 2 milyon lira istedi. Murat Yalçıntaş, şantajı kabul etmeyince aynı yılın aralık ayında da bir çete üyesiyle aynı CD’yi Murat Yalçıntaş’a elden verildi. Tekrar para istendi. Paranın ödenmemesi halinde fotoğrafların internete sızdırılacağı tehdidinde bulunuldu. Olayının istihbaratını alan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Çeteye, aylar süren telefon ve fiziki takip yapıldı.

Çete üyelerinin telefonda yaptıkları şantaj konuşmaları deşifre edildi. Çete üyelerinin bazı adreslerde yaptıkları toplantılar kameraya alındı. Yapılan tespitlerin ardından savcılık operasyon talimatı verdi.

İki emekli MİT’çi gözaltında

Ekipler, 4 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Çete elebaşı olduğu öne sürülen eski boksör İlyas Ardal ve Tekvando Milli Takım Antrenörü Vedat Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Yakalanan kişilerin ev ve üzerlerinde değişik marka ve çapta tabancalar ele geçtiği belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında Erzincan eski MİT Müdür Yardımcısı Kemal Akıncı ile birlikte emekli 2 MİT mensubunun bulunduğu iddia edildi.

Kaynak: Milliyet
 

banner53
Yorumlar (1)
Kara Murat 11 yıl önce
Müslüman işadamlarının İsrail'e iş kotarmaya gittikleri yönündeki söylentileri işitmiştim. Herşeyimiz sahte, her halimiz yalan!
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?