banner15

İyilik Her Kapıyı Açar

İHH, Ramazan ayı boyunca 54 Ülke ve bölgede, Türkiye'de 54 şehirde yosulların yanında.

İyilik Her Kapıyı Açar

HH, Ramazan'da dünyada 54 ülke ve bölgede, Türkiye'de ise 54 şehirde yardım faaliyetlerinde bulacağı belirtiliyor.

18 yıldır Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde ihtiyaç sahibi insanların yaralarını saran İHH İnsani Yardım Vakfı, rahmet ve bereket ayı Ramazan'da yine yüz binlerce fakire, yetime ve kimsesize yardım elini uzatmaya hazırlanıyor.

"İyilik her kapıyı açar" sloganıyla yola çıkan vakıf, kumanya dağıtımı ve iftar programlarıyla yoksulun sofrasını bereketlendirecek, bayramlık ve giysi yardımlarıyla yetim ve kimsesizlerin yüzünü güldürecek. Eğitim yardımlarıyla okullar açılmadan hemen önce on binlerce çocuğun eksiklikleri tamamlanacak.İHH tarafından sürekli desteklenen yetimlerin yanı sıra Ramazan ayında farklı bölgelerdeki yetimlere yönelik gıda, bayramlık elbise, eğitim ve yetimhane desteği yapılacak.

Zekât ve sadakalarınızı İHH ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak mümkün

.İHH, zekât, fitre ve bağışlarınızı savaş, işgal, doğal afet ve çeşitli sebeplerle yoksulluk yaşanan bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlanıyor.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Gidilen bölgeler için belirlenen ihtiyaç kalemlerine destek olabilirsiniz. Ayni ve nakdi bağışta bulunabilirsiniz. Evinizde ve iş yerinizde yardım çalışmaları için gündem oluşturabilirsiniz.

Kumanya bağışı: Bir kumanya paketi ile yurt içinde veya yurt dışında dilediğiniz sayıda ailenin gıda ihtiyacını karşılayabilir, yüzlerini güldürebilirsiniz.

Yetim yardımı: Dilediğiniz sayıda yetime bayramlık hediye edebilirsiniz.

Eğitim yardımı: İhtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye seti dağıtımına destek olabilirsiniz.

İftar yemeği: Gezici aşevimizle düzenlediğimiz iftar organizasyonuna katkıda bulunmak için bir iftarın tamamını üstlenebilir, bir veya birden fazla kişinin bir günlük iftar bedelini karşılayabilirsiniz.

Ayrıca cep telefonunuzda İFTAR yazıp 3072'ye göndererek 5 TL'lik bir yardımda bulunabilirsiniz.

Online bağış www.ihh.org.tr adresinden yapılabilir.

Dünya Bülteni / Ömer Faruk Akari

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2009, 06:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35