banner39

İzmir'de, ölen aktivistler için dua edildi

İzmir'de sivil toplum kuruluşları mensupları, İsrail'in saldırısında hayatını kaybedenler için dualar etti.

Arşiv 01.06.2010, 02:07 01.06.2010, 02:07
İzmir'de, ölen aktivistler için dua edildi

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzmir Konak Meydanı'nda toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mensup çok sayıda kişi, İsrail'in yardım gemilerine yaptığı saldırıyı protesto etti. Ellerinde Filistin bayrakları bulunan grup, dualar ederek Kur'an okudu.

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıyı protesto eden İzmir Konak Meydanı'nda toplandı. Kalabalık grup, gündüz saat 12.00'de yapılan basın açıklamasının ardından bekleyişlerini meydanda akşam saatlerine sürdürdü.

Ellerinde İsrail zulmünü anlatan fotoğraflar ile Filistin ve Türkiye bayrakları taşıyan grup, "Kahrolsun İsrail", "Katil İsrail hesap verecek" şeklinde sloganlar attı. Saldırıda hayatların kaybedenler için Kuran-ı Kerim ve mevlit okunmasının ardından Konak Camii'nde akşam namazı kıldı.

Namazın ardından İsrail aleyhine sloganlar atan grup, İsrail'e karşı Türkiye'nin yaptırım uygulamasını ve İsrail mallarının boykot edilmesi gerektiğini dile getirdi. Sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yapılan tepki gösterisi daha sonra Kur'an okunarak devam etti.

İsrail'i protesto eden kadınlı erkekli grup hayatını kaybedenler ve yaralananlar için hep birlikte dua ederken bazıları gözyaşlarını tutamadı.
 

banner53
Yorumlar (1)
Abdulmecid Demirel 11 yıl önce
Mavi Marmara'da İsrail saldırısı sonucunda şehadete ulaşan Müslümanlar için "Öldü" demesek daha doğru olmaz mı? Biz ölü sanıyoruz, onlar diriler inşaallah. Makbul bir şehadet.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?