banner15

İzmir'de orman yangını büyüyor

İzmir'in Seferihisar ilçesinde makilik alanda çıkan yangın kontrol edilemiyor.

İzmir'de orman yangını büyüyor


İzmir'de Seferihisar ile Doğanbey Körfezi arasındaki otluk alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Bölgedeki evler boşaltılmaya başlanldı.

Alınan bilgiye göre, Seferihisar ile Doğanbey Körfezi arasındaki otluk alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 6 yer ekibi, 30 arazöz, 11 dozer, 9 uçak ve 4 helikopterle yangın söndürme çalışmalarına başladı.

İzmir'in Seferihisar ilçesinde otluk alanda çıkan, ormanlık alana sıçrayan yangının şiddetli rüzgarın da etkisiyle büyüme eğilimi gösterdiği ve yerleşim birimlerini tehdit ettiği bildirildi.

Seferihisar ile Doğanbey Körfezi arasındaki otluk alanda başlayan yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 6 yer ekibi, 30 arazöz, 11 dozer, 9 uçak ve 4 helikopterle müdahale etmeye çalışıyor.

Doğanbey Eski Köy tarafına ilerleyen yangın nedeniyle Seferihisar Belediyesi, anonslarla yurttaşları, evleri boşaltmaları konusunda uyarıyor.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, rüzgarın çok sert esmesi nedeniyle yangının büyüdüğünü belirterek, alevlerin Doğanbey köyü yakınındaki Eski Köy tarafına ilerlediğini, buradaki yerleşim birimlerinin boşaltılmasına başlandığını bildirdi.

İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi de şiddetli rüzgarın etkisiyle yangının büyüdüğünü ve yerleşim yerlerini tehdit ettiğini söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2009, 17:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35