banner39

İzmir'i kana bulayan seri katile rekor ceza

İzmir'de peşpeşe üç kişiyi öldüren seri katile üç kez müebbet cezası verildi.

Arşiv 06.06.2010, 18:55 06.06.2010, 18:55
İzmir'i kana bulayan seri katile rekor ceza

İzmir'de peş peşe işlenen 3 cinayetin sanığı Hamdi Ayri için adam öldürmekten 3 kez müebbet, silahlı yağma suçundan ise 45 yıl hapis cezası istendi.

Üç cinayetin sanığı Hamdi Ayri hakkında açılan davanın iddianamesi Cumhuriyet Savcısı Kemal Çakır tarafından hazırlandı. Adam öldürmek suçundan 3 kez müebbet, silahlı yağma suçundan 45 yıl hapis cezası istenen Hamdi Ayri'nin Bodrum'da garsonluk yaptığı, kış aylarında da ailesiyle kaldığı bildirildi. İddianamede, polis kriminal laboratuvarında yapılan balistik inceleme ve otopsi sonuçlarına göre, sanığın yakalandığında odasında ele geçen tabancanın üç cinayette de kullanıldığının tespit edildiği belirtildi. Ayri'nin yakalandığında üzerinde ve çantasında sahte kimlik, 645 lira, silah, cinayet haberleriyle ilgili gazete kupürleri ve öldürülen Mustafa Has'ın fotoğrafının çıkarıldığı ehliyetinin bulunduğu öğrenildi.

Mustafa Has'a ait 35 HZL 46 plakalı araç üzerinde yapılan parmak izi araştırmasında ise aracın sağ ön kapı dış kısmı kapı kolu altındaki parmak izinin, sanığın sol el ve orta parmak izlerine ait olduğu belirtilen iddianamede, ''Her ne kadar sanık emniyet, savcılık ve mahkemede susma hakkını kullanmasına rağmen, toplanan delil, tanık ifadeleri, otopsi raporlarına göre olayları işlediği, bu nedenle üç cinayetten 3 kez ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet, 3 yağmadan 45 yıl, ruhsatsız silah bulundurmaktan 1 yıl hapis cezası ile yargılanması'' isteğinde bulunuldu.

7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak Ayri, Balçova ilçesinde 24 Nisan Cumartesi gecesi banka çalışanı Esra Yaşar'ı, ertesi gece üniversite öğrencisi Ayşe Selen Yayla'yı, pazartesi gecesi de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda ''Azra'' takma adını kullanan travesti Mustafa Has'ı tabancayla başlarından vurarak öldürmüştü. Kurbanların cep telefonlarını ve çantalarını alarak kayıplara karışan Hamdi Ayri, düzenlenen operasyonla Bodrum'da yakalanmıştı.
 

Kaynak: Cihan
 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?