İzmir'in seri katil zanlısı yakalandı

İzmir'de üç gecede üç kişiyi öldürdüğü iddiasıyla aranan katil zanlısı Bodrum'da yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir'in seri katil zanlısı yakalandı

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Valisi Cahit Kıraç, üç gecede üç kişiyi 7,65 milimetre silahla öldüren seri katil zanlısının, bu sabah erken saatlerde Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalandığını duyurdu.

İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Vali Kıraç, katili en son müktelden aldığı cep telefonunun yakalattığını söyledi.

İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz ise seri katilin yakalanmasıyla ilgili operasyonu adım adım anlattı. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 350 polisin bu soruşturma için görevlendirildiğini ve geniş kapsamlı çalışma gruplarının oluşturulduğunu belirten Yılmaz, bu ekiplerin, delil toplama, delil değerlendirme görevlerinin yanı sıra kapı kapı dolaşıp kameraları topladığını kaydetti.

Yılmaz operasyonun kilit noktasını da açıkladı. Çizilen robot resmin yakalanan zanlıya benzemediğinin altını özellikle çizen Yılmaz, yapılan bu taktikle zanlının rahat dolaşmasını sağlayarak hata yapmasını sağladıklarını ifade etti.

Ercüment Yılmaz şunları söyledi: Son üç dört gündür Türkiye’mizi üzen bir seri cinayet şehrimizde yaşandı.  Bu üç cinayetin mermilerinin aynı silahtan atıldığı tespit edildi. İzmir polisi bütün alanları taramaya başladı. 350 civarında polisimiz bu konu için görevlendirildi. Son öldürülen Mustafa Has’a ait cep telefonun bir bayiye satılmasını tespit ettik. 40’a yakın güvenlik kamerasının izlenmesi üzerine katilin eşkali belirlendi. Telefona da ulaşılınca 27 nisan günü saat 11 civarlarında, Bodrum’a hareket ettiğini tespit ettik. Bu sabah saat 05:45 civarında yapılan bir operasyonla katil zanlısı yakalandı. İsmi Hamdi Ayrı, 1983 Mardin doğumlu şahıs alındı. Şu anda ilimize getiriliyor."

Üst aramasında 4 bin euro ve pasaport çıkan zanlının Yunanistan üzerinden yurt dışına kaçmayı planladığı üzerinde duruluyor.

PSİKOLOJİSİ BOZUKMUŞ

Polise direnmeden teslim olan şüpheli H.A.'nın İzmir'de garsonluk yaptığı ve psikolojinin bozuk olduğu belirtildi. Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri katil zanlısını, bugün saat 05.30 sıralarında Kumbahçe Mahallesi Atatürk Caddesi Merve Kavşağı'nda bir pansiyona girerken yakalayarak gözaltına alındı.

Bodrum'da yakalanan kişinin 3 kardeşi de İzmir'de gözaltına alındı.

Yürütülen soruşturma kapsamında, görgü şahitlerinin ifadeleri üzerine robot resmi hazırlanarak basına dağıtılan şüpheli şahısla ilgili polise çok sayıda ihbar gelmişti.

ÜÇ GECEDE ÜÇ CİNAYET

İzmir'in Balçova ilçesinde, cumartesi gecesi, banka çalışanı Esra Yaşar (27) arkasından yaklaşan bir kişi tarafından tabancayla yüzünden vuruldu ve çantasıyla cep telefonu alındı.

Polis cinayetin zanlısını ararken pazar gecesi yine aynı ilçede birkaç sokak ileride üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla (22) başının arkasından yine tabancayla vuruldu ve çantasıyla cep telefonu alındı.

Pazartesi gecesi de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda Mustafa Has (30) isimli travesti, park halindeki otomobilde silahla başından vurularak öldürüldü, onun da çantası ve cep telefonu alındı.

3 cinayetin de 7.65 milimetre çapında silahla işlendiği belirlenmiş, soruşturmayı yürütmek için konularında uzmanlaşmış polislerden çok özel ekip oluşturulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 11:27
banner53
YORUM EKLE

banner39