İzzet Şahin 21 gündür İsrail hapishanelerinde

İsrail, 21 gündür siyaha boyalı penceresiz 4 metrekarelik bir hücrede tuttuğu İHH Temsilcisi Şahin'i mahkemeye elleri, ayakları kelepçeli çıkarıyor.

İzzet Şahin 21 gündür İsrail hapishanelerinde


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH Batı Şeria Temsilcisi Türk vatandaşı İzzet Şahin’in gözaltı süresi 21. gününe girdi. Şahin, yargılama süreci devam ettiği halde 21 gündür zaman ve mekan algısının olmadığı 4 metrekarelik bir hücrede, serbest bırakılacağı günü bekliyor. Türkiye’den Kudüs’e giden avukatlar Cihat Gökdemir ve Gülden Sönmez, Şahin’in 13 Mayıs 2010’daki duruşmasına katıldı.

Avukatların tespitlerine göre Şahin gözaltına alındığı günden bu yana 4 metrekarelik bir hücrede tutuluyor. Taban ve tavanı siyah renge boyanan hücrenin penceresi de bulunmuyor. İsrail İç İstihbarat Teşkilatı Şabak’ın gözaltı merkezinde tutulan Şahin, elleri ve ayakları zincirli olarak mahkemeye çıkarılıyor. Askeri Hakim’in başkanı olduğu mahkemede, savcı yerine Şabak memurları sorgu yapıyor. İHH, İzzet Şahin’in serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Gül ve milletvekillerine mektup gönderdi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 11:38
banner53
YORUM EKLE

banner39