JİTEM'i inkâr eden Küçük'e bordrolu yalanlama

Veli Küçük'ün 'JİTEM diye bir yapılanma olmadığı' yönündeki açıklamalarına itirafçı Abdülkadir Aygan'dan bordrolu cevap.

Arşiv 17.12.2008, 09:46 17.12.2008, 09:47
JİTEM'i inkâr eden Küçük'e bordrolu yalanlama
1993 yılına ait Jandarma Genel Komutanlığı'ndan aldığı maaş belgesini 'Nasname' adlı internet sitesinde yayınlayan Aygan, Küçük'ü yalanladı. Üzerinde sicil numarası ve görev yeri olarak 'JİTEM' yazısının bulunduğu bordroda, derece ve kademe bölümleri de ayrıntılı olarak yer alıyor. 'JİTEM' yazılı bordroya göre Aygan'ın 4,5 milyon lira maaş aldığı görülüyor. Veli Küçük, Ergenekon davasının önceki gün yapılan duruşmasında JİTEM'in varlığını inkar etti, adı karanlık cinayetler ve faili meçhullerle anılan kuruluşun olmadığını savundu. Küçük'ün yaptığı açıklama, savunmasının hemen ardından belgesiyle yalanlandı.

Hayatını Avrupa'da sürdüren Aygan, JİTEM'in kendisine düzenli maaş ödediğini anlatıyor: "Bu zat, milletin gözünün içine baka baka nasıl yalan söyleyebiliyor hayret ettim. Demek ki ben 9 yıl boyunca olmayan bir hayali resmî kurumda çalışmışım. JİTEM'in kurucuları arasında bulunan ve JİTEM gruplar komutanlığı görevini yürüten bu şahıs, şimdi çıkmış 'Böyle bir kurum yok.' diyor. Bu maaş bordrosuna ne diyeceksin bakalım? Dua et ki Türkiye'de hakkımda tutuklama kararı var ve duruşmalara katılamıyorum. Yoksa gelir o belgeyi gözüne sokardım."

Kaynak: Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?