banner39

K. Irak'ta güvenlik zirvesi yapılacak

İçişleri Bakanı Beşir Atalay Kuzey Irak'taki PKK'lıların tasfiyesine yönelik baskının artırılması konusunu yetkililerle görüşecek

Arşiv 11.12.2009, 07:57 11.12.2009, 07:57
K. Irak'ta güvenlik zirvesi yapılacak


Başbakan Erdoğan'ın Washington ziyaretinin ardından İçişleri Bakanı Beşir Atalay da Kuzey Irak'a gidiyor. Atalay, Mahmur Kampı'nın kapatılması başta olmak üzere Kuzey Irak'taki PKK'lıların tasfiyesine yönelik baskının artırılması konusunda Irak'ın merkezi ve yerel yöneticileriyle "güvenlik zirvesi"nde bir araya gelecek.

Atalay önceki akşam, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili ihsan Arslan'ın ev sahipliğinde, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve partinin ağır toplarından Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın da aralarında bulunduğu 20'ye yakın Güneydoğulu milletvekiliyle buluştu.

Atalay, açılım çalışmalarının yavaşlamasından yakınarak, bu konuda somut adımlar isteyen milletvekillerine, "Biz bu yola girdik, hiçbir şey bizim bu konudaki kararlılığımızı engellemeye yetmeyecektir, bundan sonra da ne olursa olsun biz bu açılımı sürdürüp sonuçlandırıcağız" dedi.

Kaynak: Hürriyet

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?