banner39

Kaçak El Fetihçiler Gazze yargısına teslim oluyor

Gazze'den Kaçan El Fetihçi eski güvenlikçiler, yaptıklarından pişman olduklarını ve yargıya teslim olmak istediklerini açıkladı

Arşiv 26.05.2008, 17:52 26.05.2008, 18:03
Kaçak El Fetihçiler Gazze yargısına teslim oluyor

 

Hamas'ın geçen sene Haziran ayındaki askeri operasyonundan sonra Gazze'den kaçan el-Fetih hareketine bağlı eski güvenlik görevlileri, Gazze'de şehit düşen Filistinlilerin ailelerinden özür dileyerek yargılanmak istediklerini dile getirdiler.

Batı Şeria'ya kaçan eski güvenlikçi El Fetihçiler, bugün yayınladıkları deklarasyonda şunları söyledi:

"Biz, Hamas'ın Gazze'de operasyon yapmasından sonra buradan kaçan El-Fetih'e bağlı güvenlik görevlileriyiz. Batı Şeria'ya gelişimizden bu yana, bizim sıkıntılarımızdan konuşulduğunu görmedik. Sevdiklerimizin, ailemizin, el-Fetih üyesi arkadaşlarımızın ve yoldaşlarımızın arasında olacağımızı düşünüyor, bizi kahramanlar gibi karşılayacaklarını ve başlarının tacı yapacaklarını zannediyorduk."

Açıklama şu şekilde sürdü: "Ancak, karşılaştığımız şeyleri görmeyi tahmin etmiyorduk. Bize zulmedildi. Bizi hainlikle suçladılar, bize hakaret ettiler. En basit haklardan bile bizi mahrum ettiler. Bizi, El-Fetih'in evlatlarını -yasadışı- Feyyad hükümetinin önünde dilenci ettiler.

Gerek el-Fetih yöneticileri gerekse güvenlik güçlerinin yetkilileri, gözlerimizi makam ve parayla kör etmişlerdi. Sözde vatanseverlikleriyle aldattılar, yaptıklarımızla el-Fetih'i ve Filistin'i koruduğumuz vehmine kaptırdık kendimizi. Ancak birdenbire ortaya çıktı ki aslında biz sadece yüksem makama sahip ve dışardan yönlendirilen şahısları koruyormuşuz. Bizi sıkıntıların ortasına bırakıp gittiler."

El Fetihçi güvenlikçiler, açıklamalarının sonunda gerek kendilerinin, gerekse kiralık olarak niteledikleri el-Fetih liderlerinin, Filistin halkına karşı yaptıklarından dolayı özür dileyen kaçaklar, zarar verdikleri kişilerden kendilerini affetmelerini rica ederek, mahkeme karşısında yargılanmak istediklerini duyurdu.

Gazze'den kaçan El Fetihçiler, açıklamalarını "Biz Filistin halkının el-Fetih gibi bize zulmetmeyeceğinden eminiz" şeklinde sonlandırdı.

Kaynak: Filistinhaber

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?