banner15

Kaçırılan Yasin-C'den haber alındı

'Yasin-C'' adlı geminin personelinden yaralanan olmadığını ve geminin tamamen mürettebatın kontrolü altında olduğu öğrenildi.

Kaçırılan Yasin-C'den haber alındı

Denizcilik Müsteşarlığı, deniz korsanlarının elinden kurtulan Türk bayraklı ''Yasin-C'' adlı geminin personelinden yaralanan olmadığını ve geminin tamamen mürettebatın kontrolü altında olduğunu bildirdi.

Denizcilik müsteşarlığından yapılan açıklamada, 7 Nisanda saat 15.00 sıralarında, ''Yasin-C'' gemisinin köprü üstü ve yaşam mahallinin, deniz haydutları tarafından otomatik silahlarla tarandığı, köprü üstüne ve yaşam mahalline zarar verildiği ve yer yer yangın çıktığı belirtildi. Olay üzerine personelin gemiye saklandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Gemiye çıkan deniz haydutları ise yaşam mahalli ve köprü üstüne zarar vermeye devam etmişler ve bununla birlikte gemi personelini bulamadıkları için tahmini 17-18 saat sonra gemiyi terk etmişlerdir. Sonrasında gemi personeli saklandıkları yerden çıkarak gemiyi Kenya'nın Mombasa Limanı'na doğru yavaş seyir ile hareket ettirmişlerdir. Geminin haberleşme imkanlarının çok kısıtlı olması nedeniyle merkezimiz veya şirketi ile irtibat kuramamışlardır. Gemi, 10 Nisanda saat 00.10 itibarıyla Mombasa Limanı'na ulaşmıştır. Gemi personelinden yaralanan olmadığı bilgisi alınmış olup gemi tamamen mürettebatın kontrolü altındadır. Gemi saat 08.45 itibariyle Mombasa Limanı'na yanaşmak için sıra beklemektedir.''

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2010, 09:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35