banner15

Kaczynski ikizini aramış: Az sonra iniyoruz

Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski'nin kazadan önce, "Az sonra iniyoruz" diye aradığı ortaya çıktı.

Kaczynski ikizini aramış: Az sonra iniyoruz


 Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
Rusya'nın Smolensk kenti askeri havaalanına iniş yaparken 96 yolcu ile birlikte hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski'nin naaşı Varşova'ya ulaştı. Polonya'da bir haftalık yas ilan edildi. Kazadan yarım saat önce Kaczynski'nin ikiz kardeşi Jaroslaw'la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Polonya Adalet ve Hukuk Partisi'nin lideri Adam Bielan, "Kaczynski, Tu-154 model Cumhurbaşkanlığı uçağında trajik kazadan 36 dakika önce Jaroslaw'ı telefonla aradı" dedi. Bielan, telefon görüşmesinde Jaroslaw'ın Lech'e Smolensk havaalanına inip inmediklerini sorduğunu, Cumhurbaşkanı'nın da, "Henüz inmedik. Az sonra iniyoruz..." dediğini söyledi.

Bu arada, Sovyet Tu-154 model uçağın kaza nedeninin pilotaj hatasından kaynaklandığı ağırlık kazandı. Rus ve Polonyalı ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Uçakta ölen yolcu sayısını daha önce 97'ye çıkaran Rus yetkililer yeniden rakamı 96'ya çekti. Buna göre 88'i Polonya heyeti ve 8'i kabin görevlisi olmak üzere uçakta toplam 96 yolcu bulunuyordu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2010, 01:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35