banner39

Kadın ve çocukları da vurdular

Amerikan askerlerinin, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 20'den fazla kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Kadın ve çocukları da vurdular

Irak'ın doğusunda Ramadi kentinde, Amerikan askerleriyle direnişçiler arasındaki dünkü çatışmalarda aralarında kadın ve çocukların olduğu 20'den fazla kişinin öldüğü haber veriliyor.

Amerikalı bir yetkili, dün sabah erken saatlerde direnişçilerin Amerikan askerlerine hafif silahlar ve RPG ile saldırı düzenlemesi üzerine başladığını söylediği ve 6 saat süren çatışmalarda, 12 direnişçinin öldürüldüğünü, 3'ünün yaralandığını kaydetti.

Photo

Yerel yetkililer ise çatışmalarda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 26 kişinin öldüğünü bildirdi. Iraklı yetkililer, üç evin hasar gördüğü çatışmalarda 4 kadın ve çocuğun öldüğünü açıkladı.

Photo

Bölgedeki bir AP muhabirinin çektiği fotoğraflarda da iki erkek çocuğunun cesediyle yıkılan bir evin enkazından çıkarılan battaniyelere sarılı 4 ya da 5 cesedin görüntüleri yer aldı.

Ramadi hastanesinden bir doktor da bölge halkının enkaz altından 26 ceset çıkardığını söyledi. Sünni direnişçilerin kalesi durumundaki Anbar bölgesinin merkezinde bulunan Ramadi kenti, savaşın en kanlı sokak çatışmalarının bazılarına sahne olmasıyla da tanınıyor.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?