banner39

Kadirov operasyonunda 8 direnişçi öldü

Çeçen lider tarafından yönetilen özel bir operasyonda sekiz direnişçinin öldüğü bildirildi

Arşiv 02.10.2009, 12:33 02.10.2009, 16:35
Kadirov operasyonunda 8 direnişçi öldü


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Çeçenistan devlet başkanı Ramzan Kadirov'un planladığı ve yönettiği bir operasyon sonucu, şimdiye kadar 8 direnişçinin öldürüldüğü, operasyonların devam ettiği açıklandı.

Kadirov'a bağlı kaynaklara göre, Dağıstan sınırında sık ağaçlarla kaplı dağlık arazide süren operasyonlar sırasında polisin kayıp vermediği belirtildi.

Çeçenistan'daki direnişi kırmak için ülkede bir "korku ve baskı" ortamı oluşturduğu savunulan Ramzan Kadirov yönetimi, Çeçenler'e karşı işlenen suçları araştıran ve dile getiren aktivistlere karşı düzenlenen suikastlerden de sorumlu tutuluyor.

 

banner53
Yorumlar (3)
M. Aydemir 12 yıl önce
Belki babasi Ahmet Kadirov`u Mucahitler degil Ruslar öldürdü. Simdi gidip Ruslarin usakligini yapiyor. Cecenler 150 yildir özgürlükleri icin kanlarini veriyorlar. Böyle satilmis bir hain cikip Ruslara hizmet ediyor.

Odun baltaya bosuna dememis:

"Sen beni kesemezdin ama ne yazik ki sapin benden"

Böyle hainler olmazsa bütün müslümanlar özgür olacaklar.

"Kadirov yakinda senin yüzünden memleketin olan Urus-Martan`li hic kimse orali oldugunu söyleyemiyecek. Günleri sayildir. Sen de bunu iyi biliyorsun."
müslim 12 yıl önce
sizin gibi bir site nasıl olurda kadirovu çeçenistan devlet başkanı gibi gösterir.kadirov meşru başkan değil ve putinin kuklası. kadirovun öldürdüğü masum insanların ve müslümanların haddi hesabı yok.ve bundan sonra sizin siteye artık bakmıyacam çünkü sizlerde kadirovcusunuz.yaşasın kafkasyadaki ve tüm dünyadaki mücahidler
x 12 yıl önce
sizde site olarak bazı yorumları vermiyorsunuz bu size yakışmıyor kafirove murdet munafık kelimeleri radikallikmi sayın dunya bulteni yoneticileri
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?