banner39

Kadirov, Yamadayev cinayetini inkar etti

Rusçu Çeçen lider, danışmanı Delimkhanov hakkındaki cinayet suçlamasını kendisine karşı yapılmış kabul edeceğini söyledi.

Arşiv 06.04.2009, 18:00 06.04.2009, 18:16
Kadirov, Yamadayev cinayetini inkar etti


Rusçu Çeçen devlet başkanı Ramzan Kadirov, sürgündeki Rusçu Çeçen komutanlardan ve Kadirov'un rakiplerinden Sulim Yamadayev'in cinayetine yardımcısı ve danışmanı Adam Delimkhanov'un karıştığı suçlamasını reddetti.

Cinayetin işlendiği Dubai'de polis, cinayetin elebaşısının Kadirov'un yardımcısı Delimkhanov'un bildirmişti.

Yamadayev, 28 Martta Rusya yapımı altın kaplama bir tabanca ile Dubai'de lüks bir apartmanın otoparkında, otomobili içinde vurularak öldürülmüştü.

Delimkhanov da ısrarla Dubai polisinin suçlamasını reddediyor.Kadirov, uluslararası haber ajanslarına e-maille yaptığı açıklamada, "Dubai polis müdürünün Sulim Yamadayev cinayetine Adam Delimkhanov'un karıştığı ile ilgili açıklaması hiç bir objektif gerçeğe dayanmıyor. Bu bir provokasyondur ve Rusya ve Çeçen liderliğinin itibarını sarsmaya yöneliktir. Adam Delimkhanov'un benim yakın silah arkadaşım, arkadaşım, kardeşim ve hatta sağ kolum olduğunu belirtmeliyim. Onun aleyhinde herhangi bir açıklamayı kendime karşı yapılmış kabul ederim." diyerek dolaylı tehditte de bulunmayı ihmal etmedi.

Kaynak: Reuters

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?