banner15

Kafkasya'ya 'Guantanamo' teklifi

Kuzey Kafkasya'daki direnişe karşı Guantanamo tarzı hapishaneler kurulması teklif edildi

Kafkasya'ya 'Guantanamo' teklifiDünya Bülteni/Haber Merkezi

Kuzey Kafkasya'daki devlet yanlısı hukukçular, direnişçilerin “rehabilite edilmesi” için özel hapishaneler kurulmasını teklif etti.

Nezavisimaya Gazeta’nın haberine göre İnguşetyalı hukukçu Cambulat Ozdoyev'in gündeme taşıdığı teklife göre, ABD'nin Guantanamo askeri üssünde açtığı hapishaneye benzeyecek özel cezaevlerinde direnişçiler "radikal fikirlerden arınmak için" eğitim görecek.

Ozdoyev’in teklifini Rusya maliye bakanı Aleksandr Konovalov’un da katıldığı bir toplantıda açıkladığını kaydeden gazete, İnguşetya devlet başkanı Yunus bek Yevkurov'un da bu teklifi desteklediğini savundu.

Teklifi tartışan Rus uzmanlardan bazıları, özel hapishanelerde tutulan direnişçilerin diğer mahkumları "kendi saflarına çekebileceğini" savundu, ancak teklifi olumlu buldu. Teklife karşı çıkanlar ise, ABD’nin dünya kamuoyundan aldığı tepkilerin Rusya'ya da yapılacağına dikkat çekti. Sosyal Sistem Enstitüsü başkan yardımcısı Dmitri Badovski ise böyle bir teklifin hukukçulardan gelmesinin garip olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2010, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
halim
halim - 9 yıl Önce

yapmayın şimdi bak bu habere nurcu gruplar cok kızar haaaa onlar ruslar ve işbirlikcilerle kol kola girerken sizde rusları kotülüyorsunuz bakın onların hocası rusyayı müslümanlaştırmaya başladı milyonlarcva rus islama girmişken size ne oluyor şimdi

banner39

banner36

banner37

banner35