Kamer Genç'in CHP'ye dönüşü tüzüğe takıldı

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in CHP'ye dönüş umudu tüzüğe takıldı.

Kamer Genç'in CHP'ye dönüşü tüzüğe takıldı


Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç’in CHP’ye dönüş umudu tüzüğe takıldı. CHP tüzüğüne göre Genç’in CHP’ye alınması yetkisi MYK’da bulunuyor. Ancak MYK’nın görevi 22-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan kurultay ile sona erecek.

 

CHP’ye katılmak isteyen Genç, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ile görüştı ve “Yuvaya dönmek” istediğini aktardı. Okay ise, CHP tüzüğünün 12’nci maddesini hatırlatarak, başvurusunu kurultaydan sonra yapmasını istedi.

 

Genç, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada son günlerde sürekli olarak “CHP’ye ne zaman geçeceksin” sorusuyla karşılaştığını söyledi. Genç, “Karşımızda ülkeyi karanlığa götüren, Arapça’yı da seçmeli ders yaparak gericiliğini gösteren bir iktidar var. Bunlar yarın Latinceyi de kaldırabilirler. Rejim elden gidiyor. Ben zaten hep sosyal demokrat düşüncede olan bir insanım. Yarın öbür gün bana ‘İlimizden Başbakan çıkıyor, senin bağımsız olarak kalman olur mu ? diye sorarlar” dedi.

 

Bugüne kadar SODEP, SHP ve DYP’de politika yapan Genç, tarzından hiç ödün vermedi. 22 Temmuz seçiminde Tunceli Bağımsız milletvekili olarak Meclis’e giren Genç, sıkı muhalefetini sürdürüyor.

Kaynak: Gazeteport

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 02:04
banner53
YORUM EKLE

banner39