banner39

Kamuda başörtüsü isteyen vekil disiplinlik oldu

Ak Partili Milletvekili Hüsnü Tuna, kamuda da başörtüsünün serbest bırakılması gerektiğini söylediği için partinin disiplin kuruluna sevkedildi.

Arşiv 14.02.2008, 15:00 14.02.2008, 15:00
Kamuda başörtüsü isteyen vekil disiplinlik oldu

"Hedefimiz kamuda da başörtüsünün serbest bırakılması" diyen AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edildi.

AK Parti Grup Yönetim Kurulu, Konya Milletvekili Hüsnü Tuna'nın ''Uyarı cezası'' istemiyle Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edilmesini kararlaştırdı.

AK Parti Grup Yönetim Kurulunun, yaklaşık 1 saat süren toplantısından sonra açıklama yapan Grup Başkanvekili Nihat Ergün, milletvekillerinin parti disiplinine göre hareket etmesi gerektiğini belirterek, Tuna'nın ''Uyarı cezası'' istemiyle Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edildiğini bildirdi.

Konya Milletvekili Tuna, AK Parti ve MHP Yöneticilerinin türban konusunda TBMM'de görüşme yaptıkları gün, Konya Gazeteciler Cemiyetinde kendisine yöneltilen bir soru üzerine, ''Hedefimiz, kamu hizmeti veren personelde de böyle bir yasağın olmamasıdır...'' şeklinde açıklama yapmıştı.

Kaynak: AA

Yorumlar (2)
ebu said 15 yıl önce
Halkının isteklerine tercuman olanların akibeti böyle oluyor.
ÖZKAN 15 yıl önce
Zor bir sürecten geçiyoruz.Hani ne derler:"insan eline,beline,diline sahip olmalıdır."Kardeşim azami derecede dikkat etmek tüm milletin menfaatine olaçaktır.Hiç unutmayasın ki,erken öten horozun başı kesilir.Biz seni anlıyoruz,ama zaman ve zemin müsaait değil.Hoşcakal.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?