'Kamyon'dan yansıyan polislerle asker diyalogu

Kamyonu inceleyen polise askerleriin 'Karıştırma, sen bombadan ne anlarsın' dediği iddia edildi.

Arşiv 14.03.2010, 11:28 14.03.2010, 11:41
'Kamyon'dan yansıyan polislerle asker diyalogu

 
Başkent'i ayağa kaldıran 958 adet el bombası yüklü kamyonu inceleyen polisle, yüksek retbeli bir askerle inceleme yapan polis arasında ilginç diyalogların yaşandığı ortaya çıktı. 
 

Yeni Şafak'ın haberine göre, bomba yüklü kamyonun yakalanmasının ardından üst rütbeli bir askerle rütbeli bir emniyet görevlisinin tartıştığı öğrenildi.

Merkez Komutanlığı'ndan gelen askerin bombaları inceleyen emniyet görevlisine, "Karıştırıp durma şunları, neye bakıyorsun. Sen bombadan ne anlarsın" şeklinde çıkıştı.

Bunun üzerine bomba uzmanı emniyet görevlisinin askeri personele, bombanın cinsini sorduğu, askerin ise M 26 savunma tipi el bombası için "taarruz tipi el bombası" cevabını verdiği öğrenildi.

SAVUNMA VE TAARRUZ TİPİ EL BOMBASININ ARASINDAKİ FARK NE?

Sivil bir kamyonla eskortsuz bir şekilde nakledilen M 26 tipi savunma el bombasının parça tesirinin saldırı tipine göre daha etkili olduğu öğrenildi.

Savunma tipi el bombalarının, atıldıktan sonra şarapnel parçalarının çok geniş bir alana yayıldığı ve bu bombalardan atan kişinin bile zarar görebileceği kaydedildi.

Yüksek rütbelli bir askerin bu iki tür el bombasını birbirinden ayırt edememesi ise ilginç bulundu.

Kaynak: Yenişafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?