banner39

Kanada'da balon düştü: 11 yaralı / video

Kanada'da balon alev alarak düşmesi sonucu 11 kişi yaralanırken 2 kişinin de kaybolduğu açıklandı.

Arşiv 25.08.2007, 15:51 25.08.2007, 17:20
Kanada'da balon düştü: 11 yaralı / video


Kanada'nın British Columbia bölgesinde bir sıcak hava balonunun alev alarak karavan kampına düşmesi sonucu 11 kişinin yaralandığı, 2 kişinin kaybolduğu bildirildi.

Polis ve görgü tanıkları, kazaya neyin sebep olduğunun henüz bilinmediğini, ancak balonun havalandığı günbatımı sırasında hava şartlarının uygun olduğu belirtti.

Görgü tanıkları, balonun düştüğü kamptaki en az 3 karavanda yangın çıktığını, ancak bu yangınlarda yaralanan bulunmadığını kaydetti. Kazada en az iki aracın da zarar gördüğü bildirildi.

12 yolcusuyla havalanan balonun 122 metre irtifada yanmaya başladığını anlatan görgü tanıkları, düşen balondaki yolcuların çığlıklar atarak sepetten aşağı atladığını bildirdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracının gönderildiği kaydedildi.  


Ciddi şekilde yaralanan, ancak hayati tehlikesi bulunmayan balon yolcularının Vancouver civarındaki hastanelere kaldırıldığı belirtildi.
Merkezi Britih Columbia'sındaki Langley'de bulunan Fantasy Balonları Çartırları adlı firmaya ait balonun, aynı saatlerde havalanan birçok balondan biri olduğu kaydedildi.

AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?