banner39

Kanada'da bombalı mektup alarmı

Kanada'da 3 ayrı kişiye içinde bomba düzeneği bulunan paketler gönderildiği bildirildi.

Arşiv 25.08.2007, 21:08 26.08.2007, 11:55
Kanada'da bombalı mektup alarmı

Kanada'nın Toronto ve Guelph kentlerinde, 3 kişiye bombalı mektup gönderilmesinin ardından polis, kuşkulu paketlerin açılmaması uyarısında bulundu.

İlki 11 Ağustos, ikincisi de 19 Ağustos'ta Toronto'da postaya verilen bombalı mektuplardan sonuncusu dün Guelph kentinde ortaya çıktı. Bombalı mektup gönderilen kişilerden şu ana dek yalnızca 1'i zarfı açarken elinden yaralandı. Mektuplardan kuşkulanarak yerel polisi arayan diğer 2 alıcıdan ölen ya da yaralanan olmadı.

Toronto polisi, alıcılardan birinin avukat, elinden yaralanan diğer alıcının da emekli bir kişi olduğunu açıkladı. Polis, zarftaki yağlı sızıntıdan kuşkulanan avukatın kendilerini aradığını ve bomba imha uzmanlarının bombayı etkisiz duruma getirdiklerini bildirdi.

Toronto'ya 50 kilometre uzaklıktaki Guelph kentinde, dün de bir inşaat ustasının evine gönderilen bombalı mektup, yerel polis ekiplerince etkisiz duruma getirildi.

John Becker isimli alıcı, "Önce arkadaşlarımın kötü bir şaka yaptıklarını düşündüm. Emin olamadığım için polise haber verdim. Kim yaptı bilmiyorum ama yine de kötü bir şakaydı" diye konuştu.

Eyalet polisi, kuşkulanılan her türlü posta konusunda vatandaşları uyardı. Polis yetkilileri, bombalı mektuplarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, kuşkulu postalar konusunda 911 Acil Polis hattının aranmasını istedi.

Yorumlar (1)
bomba 15 yıl önce
evlerinizde bile rahat uyuyamıyorsunuz. Biraz oturup düşünseniz sebebini bulursunuz ya...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?