banner39

Kanadoğlu ekibini susturan soru

Kanadoğlu ve ekibi, Anayasa Mahkemesi üyelerinin andıçlanmasının sorulması üzerine sus pus oldular.

Arşiv 16.12.2009, 11:17 16.12.2009, 11:17
Kanadoğlu ekibini susturan soru

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TİB'de yapılan yasal dinlemeleri yasadışıymış gibi göstererek büyük bir tartışmaya ön ayak olan Sabih Kanadoğlu ve Ö. Faruk Eminağaoğlu, andç mevzusunda sessiz kalmayı tercih ettiler.

'Genelkurmay'ın Anayasa Mahkemesi'nin başkan ve üyeleri hakkındaki andıçta; görev sürelerinin sona ereceği tarihler ve hangi kontenjandan seçildiklerine dair bilgilerin yer aldığını, dönemin Başkanvekili Haşim Kılıç ile üye Sacit Adalı için "Hakkında menfi bilgi mevcut" ifadelerinin kullanıldığını hatırlatarak, "Tepkiniz ne olacak?" sorusu yöneltilen, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, "Yetkim yok, konuşamam" derken, eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, "Bir değerlendirme yapamam" cevabını verdi. Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz ve yargıdaki dinleme iddiaları üzerine "Yargıya ve ülkene sahip çık" sloganıyla yürüyüş düzenleyen İstanbul Baro Başkanı Muammer Aydın da, sorular karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

Eminağaoğlu, Kanadoğlu, Aydın ve Kaçmaz'ın dinleme konularında ise mahkeme kararlarına rağmen açıklamalarda bulunmuş hatta tepki göstermişlerdi.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?