banner15

Kanguru Kebap Alır Mısınız?

Kanguruyu yemeye kıyamayan Avustralyalıların sayısı öyle yüksek ki, sonunda hayvanın etine başka bir isim bulundu: Australus.

Kanguru Kebap Alır Mısınız?

Sidney'de yayımlanan Food Companion adlı bir uluslararası yemek dergisi tarafından açılan isim yarışmasına 41 ülkeden 2700 farklı öneri geldi. Öneriler arasında kangasaurus, marsupan hatta sevilen bir eski çizgi film kahramanı kangurunun adı olan Skippy de vardı. Ama sonunda Amerikalı yarışmacı Steven West'in önerisi "australus" en çok oyu alarak yarışmayı kazandı. Derginin yayın yönetmeni Mel Nathan, öneriler arasından seçilen Australus isminin kanguru eti sektörü için büyük bir atılımın başlangıcı olabileceğini söylüyor. Oysa kanguru üreticileri o kadar hevesli görünmüyor ve yeni bir isim kullanmayacaklarını belirtiyorlar.

Duygusal sebepler

Kanguru eti Almanya, Fransa ve Belçika'da çok tutuluyor. Ruslar ise kanguru sosislerine rağbet ediyor. Ama ana vatanı Avustralya'da kanguru büyük ölçüde hayvan yemi üretimiyle sınırlı. BBC'nin Sidney'deki muhabiri Phil Mercer, "Bunu kısmen duygusal sebeplerle açıklamak mümkün" diyor.Kanguru aynı zamanda Avustralya'nın en bilinen sembollerinden biri.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48