banner39

Kanoute Filistin için attı / Video - Galeri

Sevilla'nın Müslüman futbolcusu golünü attıktan sonra, "Filistin" yazılı tişörtünü gösterdi.

Arşiv 08.01.2009, 12:03 08.01.2009, 15:00
Kanoute Filistin için attı / Video - Galeri


İsrail'e 'en anlamlı protesto' ve Filistinlilere 'en anlamlı destek' yeşil sahaladan geldi. İspanya'nın takımında oynayan dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Frederic Kanoute attığı golden sonra İsrail'i binlerce kişinin önünde protesto etti.

Kanoute, dün akşam oynanan İspanya Kral Kupası mücadelesinde Deportivo de La Coruna'ya gol attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan siyah tişörtünü seyircilere gösterdi.

2-1 galip geldikleri maçın 40. dakikasında takımının 2'inci golünü atan Kanoute sevinci yaşarken formasını kaldırdı ve altına giydiği üstünde İngilizce, Arapça, İspanyolca ve Çince Filistin yazan tişörtünü gösterdi. Kanoute'nin bu protestosuna Brezilyalı ve Katolik olan takım arkadaşı Luis Faibiano'dan da destek gördü.Müslüman kimliğini her fırsatta gözler önüne seren Kanoute, daha önce takımının formada bahis sitesinin reklamı olduğu için sahaya çıkmak istememiş ve reklamsız forma ile sahaya çıkmıştı. Kanout ayrıca, Sevilla kentindeki göçmen Müslümanların kullandığı ancak kontratı bittiği için satışa çıkarılan camiyi satın almıştı.
FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Haber7

 

Yorumlar (1)
Mehmet UFUKALP 14 yıl önce
İşte Muntazar El Zeydi, İşte Kanute, bu kahramanlar, güzel eylemleri ile zalim kafirlerin suratına en büyük darbeyi indiriyorlar. Öyle güzel eylemler yapıyorlar ki cephedeki savaş kadar kutsal, cihad kadar kıymetli. Muntazar El Zeydinin alçak Bushun kafasına fırlattığı ayakkabı eylemi ve Kanutenin Filistine bağlılığını gösteren tişörtünü göstermesi, diğer insanlara örnek olacak güzel eylemler. İslamın yanında ve abd israil dost ve uşakları, bilumum zalim kafirlerin karşısında olduklarını her türlü vesile ile gösteren kardeşlerimize selam olsun. Ankarada israil alçak takımına maç oynatmayan kardeşlerimize selam olsun. Yürüyüşlerle, dualarla feryatlarla güzel ülkemizin her köşesinde israile lanet okuyan kardeşlerimize selam olsun. Selam olsun HAMAS ı ayakta tutan Şanlı İran İslam İnkılabına, Selam olsun HAMAS a yardımda bulunan HİZBULLAHA, sELAM OLSUN şanlı HAMASA, Selam olsun zalim abd israil avrupa dost ve uşaklarına karşı birleşen İslam Ümmetine. Lanet olsun abd israil uşağı arap rejimlerine. Lanet olsun La Hüsnü La Mübareke, Lanet olsun Ürdünün alçak kralına, Lanet olsun suudun uşak kralına. Lanet olsun bütün israil odst ve uşaklarına. Lanet olsun siyonistlerden üstün hizmet madalyası aldığı halde müslümanları kandırmaya çalışan münafıklara.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?