banner39

Kanoute'den sabah namazı kampanyası

Ünlü futbolcu, İspanya'daki Müslümanları sabah namazına teşvik için kampanya başlattı.

Arşiv 23.04.2009, 17:05 23.04.2009, 19:09
Kanoute'den sabah namazı kampanyası

Mali asıllı İspanyol futbolcunun "Haydi sabah namazına" kampanyasının Müslümanlar arasında kabul gördüğü ve İslami kuruluşların da kampanyaya destek verdiği bildirildi.

İspanya'daki İslami kuruluşların ünlü futbolcunun başlattığı kampanya çerçevesinde panel ve konferanslar düzenleme hazırlığında olduğu ve cuma namazları sonrası camilerde sabah namazının önemini anlatan broşürler dağıtıldığı kaydedildi.

"Sabah namazı Allah'a sevgimizin ölçüsüdür" sloganıyla bu kampanyayı başlatan Frederic Ömer Kanoute, "İnsan tabiatı gereği en çok sevdiği kişiyle buluşmaya büyük özen gösterir ve bu buluşmayı kaçırmamak için saatlerce uykusuz bekleyebilir. Bu sabah namazı için de geçerlidir" şeklinde konuştu.

Kanute, cemaat ile sabah namazını kılmaya teşvik için verdiği bir başka örnekte de, milyarder bir işadamının hizmetindeki bir kişiye hergün sabah erken saatte evine gelmesini emretmesi ve bu emrini yerine getirmesi halinde yüklü miktarda parayla ödüllendireceğini söylemesi halinde o kişinin sözkonusu ödülü alabilmek için hergün erken saatte işadamının evine gitmeye ve geç kalmamaya gayret edeceğini anlattı.

Frederic Ömer Kanoute, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sırasında Gazze'de yaşanan dramı protesto etmek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla Deportivo maçına formasının altına üzerinde Filistin yazan siyah bir t-shirt ile çıkmış ve attığı golden sonra formasını kaldırarak Filistin yazısını göstermişti.

KANOUTE ENDÜLÜS CAMİİSİNE DE YARDIM ETMİŞTİ

Yüzyıllarca İslam dünyasının bir parçası olan Sevilla'da Müslümanların ibadet ettiği bir camiyi 510 bin Euro'ya satın alarak, hem yıkılmaktan kurtarır hem de Müslümanların ibadet yerinden mahrum kalmasını engelledi. Bu davranışının reklamının yapılmasını ise asla istemedi.

 

Kaynak: Sütunhaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?