banner39

Kapadokya bir peribacasını kaybetti

Türkiye'nin en önemli kültür ve doğa turizm bölgesi Kapadokya'da yüksekliği yaklaşık 20 metreyi bulan bir peribacasından dev bir kütle koptu.

Arşiv 30.09.2009, 18:14 01.10.2009, 07:40
Kapadokya bir peribacasını kaybetti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Peri bacalarının merkezi konumundaki Nevşehir'in merkeze bağlı Uçhisar beldesindeki bir peribacasından dev bir kütle koptu.

Uçhisar beldesinde restorant işletmeciliği yapan İzzet İrfan, tesisine yakın bir bölgede bulunan yaklaşık 20 metre yüksekliğe sahip peribacasının gecenin ilerleyen saatlerinde yıkıldığını söyledi. Yerli ve yabancı turistlerin de konaklayıp yemek yediği alana oldukça yakın olan peribacasının dev bir kütlesinin koparak parçalanması, peribacalarının korunması yönündeki yıllardan beri üzerinde durulan konuyu yeniden gündeme getirdi.

Restorant işletmecisi İzzet İrfan, peribacalarının daha gerçekçi bir şekilde korunması yönünde yetkililerden çalışma beklediklerini belirtti. Yıkıntının gerçekleştiği bu alandan turistlerin gelip geçtiğini söyleyen İrfan, "Bu peribacaları daha sonraki sürelerde turistlerin üzerine düşebilir. Bunun sorumluluğunu kim alacak? Turistler buraya gelip peribacalarının bu durumunu fotoğraflıyorlar. Yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyor ve bekliyoruz." diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?