banner15

Kapatma davasını önceden biliyormuş

AK Parti'ye açılan kapatma davasından Amerikalı Neoconlar'ın ünlü ismi Rubin'in önceden haberi olduğu ortaya çıktı.

Kapatma davasını önceden biliyormuş


Türkiye karşıtı Rubin'in kapatma davasından bir yıl önce 'AK Parti'yi kapatmak için yargı süreci işletilecek' diye yazdığı ortaya çıktı.

Senaryosu gerçek olan Rubin, hükümeti erken seçime zorlamak için sokak gösterileri, eylemleri ve kapatma davası açılmasını önermişti.

AK Parti'ye açılan kapatma davasından Türkiye'deki Ulusalcılar'ın akıl hocası olarak bilinen Amerikalı Neoconlar'ın ünlü ismi Michael Rubin'in de önceden haberi olduğu ortaya çıktı. American Enterprise Enstitute uzmanı Rubin, 2 Şubat 2007'te yayımlanan bir makalesinde geçen yıl yaşanan gergin Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci, Cumhuriyet mitingleri ve AK Parti'ye kapatma davası açılacağını bir sene öncesinden bildi.

YARGISAL SÜREÇ BAŞLAYACAK

Rubin American Enterprise Enstitute yayın organındaki makalesinde 'Başbakan Erdoğan AK Partili birinin cumhurbaşkanı olmaması için uyarıldı. Eğer uyarılara kulak asmazlarsa bu kez tanklar sokaklara çıkmayacak, parti için siyasi ve yargısal süreç işletilecek' diye yazdı.

'Türkiye'nin İslamcı Bir Cumhurbaşkanı mı olacak' başlıklı yazıda Rubin, Cumhuriyet mitingleri ve Ergenekon bağlantılı şiddet eylemleri ortaya çıkmadan önce, hükümeti erken seçime zorlamak için yapılması gerekenleri sıraladı ve güç odaklarına sokak gösterileri ve şiddet eylemlerinin tırmandırılmasını önerdi. AK Partili bir ismin cumhurbaşkanı olmasının mutlaka engellenmesi gerektiğini ileri süren Rubin, 'Erdoğan'ın inadı krizi daha ciddi boyutlara getirirse AK Parti, Refah ve Fazilet Partisi gibi yasal bir sürecin içerisine sürüklenebilir' diye yazdı.

ULUSALCILARA YOL GÖSTERDİ!

Michel Rubin kapatma davasından yaklaşık bir yıl önce yayınlanan yazısında bazı çevrelere şu önerileri getirdi: 'AK Parti Siyasi Partiler Yasası'nı çiğniyor. Yasa, siyasi partileri, Atatürk'ün reformları ve Türkiye'nin laik kimliğini değiştirmeye çalışmak, ya da halk arasında dini sömürü aracı olarak kullanmaktan men ediyor. Erdoğan ve Arınç'ın konuşmaları, AK Parti'nin feshi için zemin hazırlamıştır. Böylece erken seçim süreci hızlanabilir.'

BEYAZ SARAY'A UYARI

'Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanır ve partisi Meclis çoğunluğunu devam ettirirse, İslamcılar tüm resmi kurumları kontrol altına alacak, laikliği ortadan kaldıracaktır' ifadeleriyle felaket öngörülerinde bulunan Rubin, Amerikan yönetimini de AK Parti'ye karşı başlatılan sürece müdahale etmemeye çağırıyor. Rubin Amerikan yönetimine de uyarılar yaptığı yazısını şu ifadelerle bitiriyor:

'Türkiye laik bir devlettir. Devletin bazı birimleri Erdoğan'ın hedeflerine karşı harekette bulunacaktır. Amerikan yönetimi sabırlı olmalı, AK Parti ve Başbakanı'na destekte bulunmamalıdır. Washington yönetimi Türkiye'de laiklerin otoritesini baltalamamalı, karşı karşıya kaldığı tehlikeleri hafifsememelidir.'

ULUSUALCILARIN SADIK MUHAFIZI

Michael Rubin Türkiye'de darbe ortamı oluşturarak AK Parti iktidarından askeri müdahaleyle kurtulma planı yaparken deşifre olan Ulusalcılar'ın muhafızlığına soyunmuştu. Rubin, 30 Nisan'da Middle East Forum'da yayımlanan son makalesinde Ulusalcılar'ı savunmuştu.

ÖVGÜ MAKALESİ

'İslamofaŞİst' kavramının mucidi de olan Rubin'in 'Ulusalcı mı oldu' dedirten makalesinde AK Parti'ye yapılan saldırıların 'daha fazla demokrasinin kanıtı' olduğunu savunmuş ve Can Ataklı, Reha Muhtar, Nihat Genç, Serdar Akinan ve Tuncay Özkan gibi önde gelen Ulusalcı isimlere övgü yağdırmıştı. Rubin bu isimlerin Başbakan Erdoğan'ı eleştirdikleri için büyük tehlike altında olduklarını ileri sürmüştü. 27 Nisan'daki e-bildiriyi de destekleyen ve bunun askeri bir darbe anlamına gelmeyeceğini öne süren Rubin, Başbakan'ı Fransız ırkçı lider Jean-Marie Le Pen, Avusturyalı faşist lider Jörg Haider ile bir tutmuştu.

NEOCONLAR İLE ULUSALCILAR DİRSEK TEMASINDA

SABAH Gazetesi köşe yazarı Nazlı Ilıcak, dünkü köşesini Michael Rubin'e ayırarak ilginç bilgiler verdi. Ilıcak, 'ciddi bir AK Parti muhalifi' nitelemesi yaptığı Rubin'in 23 Mayıs'ta Bahçeşehir Üniversitesi'ndeki bir konferansına katılacağını belirterek şunları yazdı: 'Duyduğumuza göre, bir ihtimal, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da Harp Akademileri'nde konferans verecekmiş. Harp Akademileri gibi siyaset üstü bir kuruma, Michael Rubin yakışır mı?'

Rubin'in AK Parti ve Türkiye karşıtı yazılarından alıntılar yapan Ilıcak, Rubin'in yakın arkadaşı Karanlıklar Prensi lakaplı ABD Başkanı Bush'un eski Milli Savunma Başdanışmanı Richard Perle ile birlikte Türk Ulusalcılarla sıkı bağlar içinde olduğunu belirtti. Neocon'lar ile Ulusalcılar'ın hedefinin ortak olduğunu kaydeden Ilıcak, Türkiye'de büyük tartışma yaratan Hudson Senaryosu'nu da hatırlattı.Hudson Enstitüsü'nün geçen yıl Türkiye'den de üst düzey askerlerin de katıldığı toplantıda gündeme gelen senaryoda, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Tülay Tuğcu'ya suikast yapılması, teröristlerin kitle katliamı gerçekleştirmesi, ülkenin hızla kaosa sokularak AK Parti hükümetinin devirilmesi durumu gündeme getiriliyordu. Ilıcak yazısında, Türk uzman Zeyno Baran'ın organize ettiği toplantıyı gerçekleştiren Hudson Enstitüsü'nün başta Karanlıklar Prensi Perle olmak üzere Michael Rubin, Frank Gaffney gibi Neoconlar'ın kalesi olduğuna dikkati çekti. Ilıcak, Ergenekon terör örgütünün ortaya çıkarılmaması durumunda Rubin ve Perle gibi isimlerin Ulusalcılar'a akıl hocalığında Türkiye'de belki de daha korkunç senaryoların sahnelenebileceğini kaydetti.

Kaynak: Star

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 11 yıl Önce

neyi bilmiyorlarki,

semi
semi - 11 yıl Önce

"biz istemezsek hicbirsey olmaz!" dedi....!!!! yargimizi ellerine almislar... bunlarin silahini kendilerine cevirmek lazim ama nasil? Allah yardimi ile inshaAllah ... kardeslerim gayret....

banner39

banner36

banner37

banner35