Kapatma davasının 'odak' delili çöktü

İyimaya, "Danıştay saldırısının arka planının farklı gerekçelere dayandığı ortaya çıktı ve böylece AK Parti'yi kapatma davasının 'odak' delili çöktü" dedi.

Kapatma davasının 'odak' delili çöktü


TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, Anayasa Mahkemesi’nin ‘AK Parti, laikliğe karşı eylemlerin odağı’ kararının çöktüğünü söyledi. ‘Danıştay saldırısı ile ilgili görüntülerin silinmesine ilişkin gelişmelere dikkat çeken İyimaya, ‘’Yeni gelişmeler, Danıştay saldırısının arka planının farklı gerekçelere dayandığını ortaya koyuyor ve 26 ana delilin öz delili, odak delili çökmüş oluyor’’ dedi.

‘İTİRAZ EDEBİLİRİZ’


İyimaya şöyle devam etti: “Büyük delilin çökmesi, Anayasa Mahkemesi’nin kararını, hukuk sistemi çerçevesinde çökertmiş durumdadır. ‘Özellikle Anayasa Mahkemesinin kararının kesin olması itiraza mani midir, yeniden inceleme olabilir mi?’ değerlendirilecek. Felsefi kabul olarak Anayasa Mahkemesinin dayandığı karar, bu olay karşısında inandırıcılığını yitirdi.’’ AK Parti’nin, yapacağı itirazı değerlendirecek olan Anayasa Mahkemesi’nin kararına göre, AİHM’e başvurabileceği belirtiliyor.

 

Kaynak: Star

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 16:57
banner53
YORUM EKLE

banner39