banner39

Kapusuz: Baykal kesinlikle siyaseti bırakmalı

Ak Partili Salih Kapusuz Deniz Baykal'ın seçimi istismar eden davranışlarından dolayı siyaseti bırakması gerektiğini söyledi.

Arşiv 23.08.2007, 16:46 23.08.2007, 16:46
Kapusuz: Baykal kesinlikle siyaseti bırakmalı

Eski AK Parti Grup Başkanvekili, Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, "Siyaseti kesin olarak bıraktığını açıklayıp, hem kendisine hem de Türk Milleti'ne büyük bir iyilik yaparak, tüm ülkeyi rahatlatmasını önerdiğini" belirtti.

Kapusuz, yaptığı yazılı açıklamada, Baykal'ın, sandığa hiç gidilmemiş gibi, cumhurbaşkanı seçimini istismara devam etmesini hayretle izlediğini ifade etti.

Deniz Baykal'ın bu tavrıyla, milletin sandıkta ortaya koyduğu iradeyi yok saydığını, halkın, kendisine verdiği "seninle buraya kadar" mesajını alamadığını savunan Salih Kapusuz, "Devlet adamlığı vasfını yitirme pahasına, cumhurbaşkanlığı makamını ısrarla iç politika malzemesi yapmaya devam eden Sayın Baykal ve partisi, Özal'ın seçiminde de aynı refleksi göstermiş, cumhurbaşkanlığı gibi çok şerefli bir makamı boykot etmekte bir beis görmemiştir" dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Kapusuz, Baykal'ın iddialarının, "Boş laftan ve iftiradan ibaret" olduğunu ileri sürerek, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Sayın Gül'ün, Cumhuriyete, laikliğe ve demokrasiye aykırı herhangi bir davranışı olmadığı halde, bugünkü CHP yönetiminin koro halinde bunun aksine beyanlarda bulunmaları, kendilerinin demokrasiyi içlerine sindiremediklerini ortaya koymaktadır.

Sayın Baykal ve arkadaşları, kendi görüşlerini paylaşmayan herkes hakkında Cumhuriyet, laiklik karşıtı suçlamalarını zaten geleneksel hale getirmişlerdir. İnsanların kendi beyanlarına ve mahkeme kararlarına rağmen CHP'nin iftiralarından kurtulmak mümkün değildir.

Sayın Baykal'a önerim, siyaseti kesin olarak bıraktığını açıklayıp, hem kendisine hem de Türk Milleti'ne bir büyük iyilik yaparak tüm ülkeyi rahatlatmasıdır. Çünkü Baykal'a, artık demokrasiyi içine sindirme önerilerinin beyhude olduğu kesin bir şekilde ortaya çıkmıştır."

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?