banner15

Kapusuz: Gelin 367 ile bu Anayasa'yı geçirelim

Salih Kapusuz, "30 yıl öncesinin yasaklı mantığıyla hazırlanan Anayasa ile gidilebilecek bir yer yok" dedi.

Kapusuz: Gelin 367 ile bu Anayasa'yı geçirelim


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Anayasa değişikliğinin asıl amacının "Türkiye'nin demokratikleşmesi ve özgürlükçü hale gelmesi" olduğunu söyledi.

Kapusuz, AK Parti İlçe Başkanlığınca Bodrum'daki bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, "30 yıl öncesinin yasaklı mantığıyla hazırlanan Anayasa ile gidilebilecek bir yer olmadığını" ifade etti.

Anayasa değişikliği paketiyle ilgili milletvekillerine çağrıda bulunan Kapusuz, "Gelin milletten önce milletin vekilleri olarak 367 ile bu Anayasa'yı geçirelim" diye konuştu. Kapusuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şayet bunu yapmazsanız, her ne kadar milletimiz yorulsa bile, gezdim, gördüm, şahit oldum, Muğla'dan bunu ilan ediyorum, eğer siz milletin bu talebine karşı durursanız 'istemeyiz' rolüne devam ederseniz, bu millet kararını verecek, önüne gelen Anayasa'yı yüzde 65'in üzerinde belki de yüzde 70'lik bir destekle, size ders verecek şekilde sonuçlandıracaktır."

Bugün sivillerin askeri yargıda yargılanabildiklerini, askeri suç olmayan bir çok konuya askeri mahkemelerin bakabildiğini belirten Salih, "Bu doğru bir şey mi? Elbette değil. Sadece askeri konularda ve disiplin konularında askeri yargı onlara bakmalı, asker bile olsa diğer suçlarla ilgili bütün konular sivil mahkemelerde görülmeli. Bunu düzeltiyoruz" dedi.

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2010, 20:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birsen Şahin
Birsen Şahin - 9 yıl Önce

sıkıldık artık yahu! tamam, referanduma gidersiniz, veririz cevabımızı. siz de sıktınız artık; biz daha evrensel bir anayasa istiyoruz. sizin eliniz korkak, yetmiyor yaptıklarınız. siz de fazla konuşmayın, gerçekten sıkıldık artık!

banner39

banner36

banner37

banner35