banner15

Kar yağışı Sakarya'yı etkisi altına almaya başladı

Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı Sakarya'yı etkisi altına almaya başladı.

Kar yağışı Sakarya'yı etkisi altına almaya başladı


Sakarya'da gün boyu etkili olan sağnak yağış yerini kar yağışına bıraktı. Sağnak yağışın etkili olduğu kentte alt yapı yetersizliği nedeniyle büyük su birikintilerinin oluştuğu yollarda bir çok araç mahsur kaldı.

Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı Sakarya'yı etkisi altına almaya başladı. Dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağnak yağış, bu akşam saatlerinden itibaren yerine kar yağışına bıraktı. Gün boyu etkili olan sağnak yağış nedeniyle caddelerde büyük su birikintileri oluştu.

Alt yapı yetersizliği sebebiyle yağmur suyu ile dolan yollarda bir çok araç mahsur kaldı. Dörtyol D-100 bağlantı yolunda oluşan su birikintisine giren bir otomobil, Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı. Kar yağışının etkisini arttırmasıyla birlikte trafik polisleri ve karayolları ekipleri şehirlerarası yollarda denetimlerini sıklaştırdı. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler de kar yağışının etkisini arttırma ihtimaline karşı köy yollarını açık tutabilmek için hazırlıklarını tamamladı.
 
Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 22:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48