banner15

Karayalçın kapatma davasını eleştirdi

SHP lideri: "AKP kapatılırsa demokrasi ciddi tahribat sonrası çöker"

Karayalçın kapatma davasını eleştirdi


SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, AKP'nin kapatılması halinde siyaset alanının çökeceği uyarısında bulundu. Demokrasinin 'ciddi tahribat' görmesinden endişelenen SHP lideri yaptıkları 'fişleme' ile ilgili de ilginç konuştu.

Murat Karayalçın, Karayalçın, "Siyaset alanının çökmesinden asla üzüntü duymam. Ancak demokrasinin ciddi bir tahribat görmesinden de endişe ediyorum." dedi.

Partisinin İstanbul il kongresinde konuşan SHP lideri Karayalçın, AK Parti hakkındaki kapatma davasını değerlendirdi. Karayalçın, siyasi partilerin şiddet içermedikçe, faşizmi savunmadıkça kapatılmasına karşı olduklarını bildirdi.

Artık solda birlik için çalışmayacağını belirten Karayalçın, laiklik karşıtı eylemleri katalog haline getirerek arşivlediklerini ifade etti. Karayalçın, "Parti olarak laiklik karşıtı eylemleri özel bir biçimde izleme kararını aldık. Üç ayda bir bu eylemleri Türkiye kamuoyuna rapor ediyoruz. Bu eylemleri değişik başlıklar altında arşivliyoruz. SHP, bu amaçla bir masa kurdu. Belki de Türkiye tarihinde laiklik konusunda en yüksek duyarlılık sergilenmektedir. Nutuk atmıyoruz. Olayları fişliyoruz, arşivliyoruz."

Kaynak: Zaman

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2008, 12:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35