banner39

Karayılan: ABD askeri vurduk

PKK lideri Karayılan, bir hükümet yetkilisinin Öcalan ile açılımı görüştüğünü ve ABD askerlerini vurduklarını iddia etti

Arşiv 17.04.2010, 12:25 17.04.2010, 17:18
Karayılan: ABD askeri vurduk

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK lideri Murat Karayılan bugüne kadar bilinmeyen üç iddiayı dile getirdi. ABD askerlerini vurduklarını, kendisine yapılan suikast girişimini ve en önemlisi bir hükümet yetkilisinin Öcalan ile açılımı görüştüğünü ileri sürüyor.

Habertürk yazarı Amberin Zaman Kandil'de Karayılan ile görüştü.. Amberin Zaman röportajın ikinci bölümünde Karayılan'ın suikast iddiasını anlattı:

Geçen Şubat ayında adını vermediği bir hükümet yetkilisi Öcalan ile görüşmüş. Yazarın ısrarla 'kim?' sorularına Karayılan, "Söylemek zorunda değilim" dedi

 Karayılan "Devlet temsilcisi", Öcalan'ın açılıma ilişkin hükümete sunduğu "yol haritası" çerçevesinde "müzakere edilebilecek tartışmaların başlayabileceğini" söylediğini iddia etti.

ABD ASKERİNİ VURDUK

Karayılan verdiği röportajda bugüne kadar hiç bilinmeyen bir iddiayı da dile getirdi. Karayılan 2004 yılında Kandil'e izinsiz giren ABD askerlerini vurduğunu iddia etti. Karayılan, "Bizim Amerikalılarla hiç işimiz olmadı. Ancak birkaç yıl önce gelmişlerdi. 2004 yılıydı, izinsiz girdiler. Arkadaşlar taradı. Bir kişi vuruldu." dedi.


 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?