banner39

Karayılan Türkiye'yi tehdit etti

Murat Karayılan, Danimarka televizyonundan , 'Türkiye Mayısa kadar bişeyler yapmazsa eylemlere başlarız tehdidinde bulundu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Karayılan Türkiye'yi tehdit etti

Danimarka’da özel bir TV, terörist Murat Karayılan ve PKK’lıların yaşamından kesitler veren 45 dakikalık bir program yayınladı. Teröristler Türk askerlerini nasıl kurşuna dizdiklerini, sınırı geçip nasıl eylem yaptıklarını anlattılar. Terörist PKK, Kürtlerin haklarını savunan bir mücadele grubu olarak tanıtıldı.

Roj TV’yi kapatmamakta ısrar eden Danimarka’da, resmi televizyon kanalı olarak kurulan, ancak daha sonra özel sektöre geçen TV-2, PKK propangası yaptı. 45 dakika süren ’Dags Dato Special-Günün Tarihi Özel’ adlı programda, terörist Murat Karayılan ve diğer yöneticileriyle tek tek röportajlar yer aldı. Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Akat, TV-2 ve Danimarka makamları nezdinde girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

46 ASKERİ KURŞUNA DİZDİK

Türkiye’nin ve Türk askerinin sürekli karalandığı programda, Kuzey Irak’taki Kürt grupların ve Irak yönetiminin PKK’yı neden koruduğu da açıkça gözler önüne seriliyor. PKK’daki teröristlerin lider kadrosundan ’Medya’ kod adlı kadın terörist, bir devriye aracını nasıl pusuya düşürdüklerini ve 46 askeri kurşuna dizdiklerini şöyle anlatıyor: "Liderimiz yakalandığında dünyayı yıkmaya, yakmaya karar verdik.

Sonra bir operasyon yapmak istedik. Kadınlardan oluşan bir keşifçi grup gönderdik. Devriyenin yola çıktığını bildirince Türk askerinin kontrolündeki bölgede pusuya yattık. Araçların tekerlerine ateş edip konvoyu durdurduktan sonra 46 askere ateş ettik. Tek bir kayıp bile vermedik. Sivil arabadaki posta çalışanlarını esir aldık. Kadın olduğumuzu, bazuka kullandığımızı görünce çok şaştılar."

İSTEDİĞİMİZ AN SINIRDAYIZ

Programın sunucusu PKK’lıları Kürtlerin özgürlüğü için savaşan grup olarak gösteriyor. Görüntülerde, PKK’lıların kamplarda çok rahat ve güven içinde hareket ettikleri görülüyor. Mahsun adında 19 yaşındaki terörist ise Türkiye sınırının 15 km, İran sınırının ise sadece 10 km mesafede olduğunu, istedikleri zaman Türkiye’ye girip eylem yaptıktan sonra geri çekilebildiklerini söylüyor.

KÜRTÇE BİLMEYEN TERÖRİSTLER

Yere dizilmiş binlerce mayını kameralara gösteren bir terörist, mayınların Türk askeri tarafından yerleştirildiğini, kadın ve çocukları öldürdüğünü öne sürüyor. Bazı teröristlerin Kürtçe bilmediği için röportajı Türkçe yaptıkları görülüyor. Karayılan, röportajında "Masaya oturalım, sorunun çözümü siyasettedir. Türk Devleti mayısa kadar bir adım atmak zorundadır aksi takdirde eylemlerimize başlayacağız" diyerek tehdit ediyor.

TV kanalı: PKK’yı gösterdik

TV-2 kanalının program müdürü Jesper Nilausen 45 dakikalık propaganda için şunları söyledi: "Bu programı PKK’nın nasıl mücadele ettiğini göstermek için yayınladık. Danimarka halkının bombalı eylemlerle tanıdığı PKK’nın ne olduğunu göstermek istedik. PKK’nın AB’nin terör listesinde olduğunu biliyoruz. Taliban’la da röportaj yayınlayabiliriz."

Hurriyet

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?