banner39

Karayip Müslümanlarından Erdoğan'a mektup var

Erdoğan'ın Güney Amerika seyahati öncesi Karayip Müslümanlarının sitesinde , kendilerine de dikkat çekildi.

Arşiv 25.05.2010, 13:41 25.05.2010, 19:11
Karayip Müslümanlarından Erdoğan'a mektup var

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Karayip Müslümanlarının yarı resmi sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ortodoğu'da yaptığı diplomatik temaslar vurgulanarak bir Karayip ülkesi olan Guyana'nın da Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini ifade ettiler. Türkiye'nin de Karayip ülkeleriyle ilişki kurmasının kendilerine çok fazla girdi sağlayacağı  belirtildi.

Guyana'nın Müslüman entelektüllerinden Shabnam Ali (Şebnem Ali)'nin Ray Chickrie adlı yazarla ortak yazdığı makalede Türkiye'nin 2008'de düzenlediği Karayip Ülkeleri-Türkiye Konferansı'nda Türkiye'nin Karayip'e karşı iyi niyetli bir dış politika izleyeceğinin emareleri bulunduğunu belirtti.

Türkiye'nin Kafkasya, Irak, Fas ve Körfez ülkeleriyle yeniden ilişkiler geliştirdiğini ve yatırımlarını yüzde 500 oranında arttırdığını ifade eden yazarlar Türkiye'nin Guyana'da da benzeri yatırımları yapabileceğini yazdılar.

Türkiye'nin Latin Amerika ülkeleriyle son dönemde ilişkilerini geliştirdiği belirtilen yazıda 'Türkiye, Güney Amerika'da somut adımlar atmaya devam ediyor. Açacağı elçiliklerin yanısıra TUSKON vasıtasıyla 500 orta ve büyük ölçekli şirketini kıtada yatırım yapmaya devam edecek. Önümüzdeki 5 yıl içinde kıtada 20 milyar yatırım yapmaya çalışıyor' ifadelerini kullanarak hem Türkiye'ye hem Guyana'ya mesaj verdiler.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?