banner15

Kardavi'den İran'a: Açık ol!

Kardavi, İran’daki yetkililere seslenerek, Sünnilere karşı sürdürülen soykırım karşısında sessiz kalmamalarını istedi

Kardavi'den İran'a: Açık ol!

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

İslam Dünyası’nın önde gelen alimlerinden Yusuf El-Kardavi, Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in Kurban bayramı’nın ilk günü idam edilmesini kınayarak, idam sırasında yaşananların başkasının kötü durumuyla alay etmek olduğunu ve bunun İslam’da yasaklandığını açıkladı.

 

Katar’da yayınlanan Eş-Şark gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre Yusuf El-Kardavi, Irak’ın yaş-kuru demeden her şeyi yakıp yıkacak bir mezhep savaşının eşiğinde olduğunu söyledi.

 

2006 yılını “Irak direnişinin zafer yılı” olarak niteleyen Yusuf El-Kardavi, Arap Birliği’ni, İslam Konferansı Örgütü’nü ve Birleşmiş Milletler’i Irak’a müdahaleye ve olup bitenleri araştırmak üzere Irak’a heyet göndermeye davet etti.

 

Yusuf El-Kardavi, İran’daki yetkililere de seslenerek, Irak’ta Sünnilere karşı sürdürülen soykırım karşısında sessiz kalmamalarını ve açık bir tavır almalarını istedi.

 

Yusuf El-Kardavi, sözlerini şöyle sürdürdü: “İran’dan, büyük ayetullahlardan ve İslam Devrimi lideri Seyyid Ali Hamaney’den söyleyeceklerini söylemelerini ve yaşananlar karşısında susmamalarını istiyoruz. Değilse, insanlar bu fitneleri onların ihraç ettiğini ve parayla desteklediğini söyleyeceklerdir.”

 

 

Haberin Katar Eş-Şark gazetesindeki Arapça orjinal metni için tıklayın!

 

http://www.qaradawi.net/site/topics/article.asp?cu_no=2&item_no=4673&version=1&template_id=116&parent_id=114

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48