banner15

Karikatür Protestosunda 24 Kişi Daha Öldü

Dünyanın birçok yerinde karikatürlere yönelik tepkiler sürüyor. Nijerya’da karikatür protestolarında 24 kişi daha öldü. Danimarka'da sayıları yaklaşık 500'ü bulan internet siteleri tyeniden "hack"landı.

Karikatür Protestosunda 24 Kişi Daha Öldü

Nijerya'da, İslam dünyasında rahatsızlık yaratan karikatürleri protesto gösterilerinin bugün de devam ettiği, çatışmalarda 24 kişinin daha öldüğü bildirildi. Nijerya Kızılhaç'ı tarafından yapılan açıklamada, Müslümanların çoğunlukta olduğu kuzeydeki Bauchi kentiyle, Hıristiyanların yoğunlukta olduğu güneydeki Onitsha kentinde bugün de gösteriler ve şiddet olaylarının sürdüğü belirtildi. Açıklamada, Bauchi'de Müslümanların düzenlediği protesto gösterisinde 18 kişinin öldüğü, Onitsha'da ise 6 Müslümanın dövülerek öldürüldüğü bildirildi. Onitsha'da ayrıca iki caminin yakıldığı, ölenlerin sayısının 48'e yükseldiği kaydedildi. Nijerya'da hafta sonundaki protesto gösterilerinde çıkan olaylarda da 24 kişi ölmüş, 230 kişi yaralanmıştı.

 

Danimarka hack'lendi!

 

AFP'ye açıklama yapan bir iletişim güvenliği uzmanı, 500 kadar internet sitesinin dün saldırıya uğradığını söyledi. Bir gün içinde 470 saldırı tespit ettiklerini belirten uzman, saldırıların özellikle Ortadoğu ülkeleri ile Pakistan'dan yöneltildiğini kaydetti. İletişim güvenliği uzmanı, önceki saldırılarda olduğu gibi bilgisayar korsanlarının, bu kez de girmeyi başardıkları sitelerin içeriğini imha ederek sitelere İslam'ı öven, Peygamber'e hakaret eden karikatürleri kınayan sözler yazdıklarını bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48