banner15

Karim Masimov ilk aday

Kazakistan Başbakanı Danial Ahmetov'un istifasının ardından Nur Otan Partisi, Karim Masimov'u başbakanlığa aday gösterdi.

Karim Masimov ilk aday

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in dün yeni başbakan konusunda Nur Otan Partisi ile yaptığı toplantının ardından parti, başbakan adaylarının Karim Masimov olduğunu açıkladı. Başkanlık sisteminin olduğu Kazakistan'da halk, başbakan kim olursa olsun devlet yönetiminde asıl söz sahibinin Nazarbayev olmasından dolayı fazla bir değişiklik olmayacağını düşünüyor.
İsmini vermek istemeyen emekli bir bayan, "Fikrimin halkın ortak fikri diye düşünüyorum, yukarıdakiler kimi tayin edecekler, kimi görevden alacaklar kendileri bilir. Kim gelirse gelsin ama halka hizmet etsin, barış olsun, Kazakistan'ımız mutlu olsun. Umarım yeni başbakan ülke için hayırlı olur. Başbakanın iyi eğitim almış olması ve Kazakistan'ımıza sadık olması çok önemli" dedi.
45 yaşındaki işçi Ashat Alimov ise ''Başbakanın kim olduğu önemli değil. Ahmetov veya başka biri olmuş fark etmez. Yönetim zaten Nazarbayev'de. Onun zamanında petrol zamlandı, bütçe parayla doldu, ülkenin parası vardı. Masimov'un başbakan olabileceği önceden de söyleniyordu. Pek fark etmez Masimov veya başkası. O, Çin'i iyi biliyor, orada uzun zaman çalıştı" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48