banner39

Karlı ve soğuk hava geri dönüyor

Türkiye, Balkanlar'dan gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Karlı ve soğuk hava geri dönüyor
Meteoroloji, yurdun kuzeybatı kesimlerinin yarın öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği bildirildi.

Yarın öğle saatlerinden sonra Marmara'nın kuzeyi ile batı Karadeniz'in batısında başlayacak olan yağışların, akşam saatlerinden itibaren Marmara, kuzey ve kıyı Ege, Batı Karadeniz ile Eskişehir çevrelerinde devam edeceği tahmin ediliyor. Yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların gece saatlerinden itibaren Trakya ile Bolu, Düzce, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşmesi, yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde sis görülmesi bekleniyor.CUMARTESİ YAĞIŞLAR YAĞMUR VE KAR ŞEKLİNDE

Cumartesi günü, Marmara, Karadeniz, Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı Akdeniz yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Pazar günü ise Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun batısı yağışlı geçecek.

Yağışlar yağmur, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yarın iç ve doğu bölgelerde artacak olan hava sıcaklığı, hafta sonunda tüm yurtta hissedilir derecede (4-6 derece)azalacak. Soğuk ve yağışlı havanın, hafta sonunda yurdun büyük bir bölümünde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Azalan hava sıcaklığı ve hafta sonunda kuzey ve iç bölgelerde görülecek kar yağışlarının oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?