banner15

Karun Hazineleri davasında müze müdürü serbest

Karun Hazineleri davasında tutuklu olarak yargılanan Uşak Arkeoloji Müzesi Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu, serbest bırakıldı.

Karun Hazineleri davasında müze müdürü serbest


Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen Karun Hazineleri'nin en değerli parçalarından kabul edilen ''Kanatlı Denizatı Broşu''nun sahtesiyle değiştirilmesiyle ilgili davada 4 yıldır tutuklu olarak yargılanan Uşak Arkeoloji Müzesi Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  
 
Akbıyıkoğlu'nun avukatı Coşkun Mavioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkili Akbıyıkoğlu'nun ''Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na Muhalefet, Görevi İhmal'' suçlarından yargılanmasına tutuksuz olarak devam edileceğini söyledi.

Uşak Ağır Ceza Mahkemesinde dört yıldır devam eden davada Akbıyıkoğlu'nun kesinleşmiş hiçbir cezasının bulunmadığını, bu tür suçlarda sanıkların tutukluluk halinin 2 yıldan fazla olmayacağını belirten Mavioğlu, şöyle devam etti:

''Müvekkilimin tutuksuz yargılanması için Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesine yaptığımız itiraz, mahkeme tarafından kabul edildi. Akbıyıkoğlu bugün akşam Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi'nden serbest bırakıldı. Müvekkilim bundan sonraki duruşmalara tutuksuz olarak katılacak.''
 
Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2010, 03:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35