Kasedi çıkan Amerikalı milletvekillikten istifa etti

ABD Kongresi Indiana eyaleti milletvekili Mark Souder, kasedi çıkınca milletvekilliğinden istifa etti.

Kasedi çıkan Amerikalı milletvekillikten istifa etti


ABD Kongresi Indiana eyaleti milletvekili Mark Souder, 18 mayısta kendi sekreteriyle ilişkisi olduğuna dair kaset ortaya çıkınca milletvekilliğinden istifa etti.

Mark Souder, gelen tepkiler üzerine yaptığı basın toplantısında, "30 yıllık eşimi aldattım, Amerika halkını aldattım. 20 Mayıs'ta milletvekillikten istifa edeceğim"dedi.

Souder, açıklamalarında ilişki içinde olduğu kişinin adını ve detaylarını vermedi. Eşinin ve ailesinin kendisiyle birlikte basın mensuplarının karşısına çıkmak istediğini söyleyen Souder, ancak hatanın kendisinde olduğu ve bu sorumluluğu tek başına taşımak istediği için basının karşısına yalnız çıktığını söyledi.

Souder, "Sevdiklerimi incittiğim için çok utanıyorum. Birçok dostumu ve benim için çalışan insanları hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm" dedi.

Souder'in ilişki içinde bulunduğu kişinin ise Tracy Jackson olduğu ABD basınında yer alıyor. 2004 yılında yarı zamanlı olarak Souder'in Indiana'daki bölge ofisinde çalışmaya başlayan Jackson'ın daha sonraki yıllarda Souder'in yanında çeşitli görevlerde bulunduğu bildirildi.
 
 Kaynak: AA


 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2010, 09:33
banner53
YORUM EKLE

banner39