banner39

Kaspersky uyarıyor: Lisanssız ürün bloke olur

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, "Lisanssız ürün almayın, bloke olur" dedi.

Arşiv 16.12.2009, 05:31 16.12.2009, 05:31
Kaspersky uyarıyor: Lisanssız ürün bloke olur


Kaspersky Lab'e kayıtlı olmadan online satış yapan web sitelerinden alınan yazılımların korsan olduğunu vurgulayan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, tüketicilere "Ürünlerimizi www.kaspersky.com.tr sitemizde listelenen anlaşmalı bayi, teknoloji market veya Kaspersky Lab'in web sitesi üzerinden satın alın. Yazılımlarınızı kayıtlı satış noktalarından alın, mağdur olmayın." uyarısında bulundu.

Dünyanın önde gelen güvenlik içerik yönetim çözümleri geliştiren yazılım şirketlerinden Kaspersky Lab, tüketicileri online satış yapan web sitelerinden alınan anti-virüs yazılımlara karşı uyardı.

Virüs, casus yazılım, trojan, solucan ve botlar gibi birçok tehlikeye karşı koruma sağlayan yazılımlar geliştiren Kaspersky Lab, Kaspersky Anti-Virus 2010 ve Kaspersky Internet Security 2010 gibi yazılımlarının lisanslı ve kutulu bir şekilde Türkiye'nin her yerinde bulunan bilgisayar firmalarından alınmasını öneriyor. Aralarında Vatan, MediaMarkt, Saturn, Turkcell Flagship, Bimeks, Darty, Tgar, BestBuy, Elektroworld, Gold teknoloji marketlerinin yanı sıra, hepsiburada.com gibi online kayıtlı alıveriş sitelerinden veya kutusuz ama yasal olarak Kaspersky Lab'in kendi web sitesi üzerinden de satın alınabildiği belirtiliyor.

Lisanssız ürünler bloke oluyor

Tüketicileri özellikle kutusuz ve online yazılım satışı gerçekleştiren sitelerden alışveriş yapmamaları konusunda uyaran Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, aksi taktirde bloke olan, lisanssız ürünleri alan tüketicilerin mağdur olacağına dikkat çekti. Murat Göçe, online satış yapan bazı web sitelerinden alınan Kaspersky Lab yazılımlarının korsan olduğuna dikkat çekerek, 'Ürünlerimizi mutlaka anlaşmalı olduğumuz teknoloji marketlerden, online satış noktalarından ve/veya Kaspersky Lab'in web sitesi - www.kaspersky.com.tr - üzerinden temin edin. Son günlerde artan şikayetler korsan yazılımların satışlarının arttığını işaret ediyor. Kaspersky Lab sitesinden online kod almayacaksanız bayi ve mağazalarımızdan mutlaka kutulu ve lisanslı ürünlerimizi tercih edin' dedi.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?