banner15

Katil Zanlısı Samsun'da yakalandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hrant Dink cinayeti zanlısı Ogün Samast'ın Samsun'da yakalandığını bildirdi.

Katil Zanlısı Samsun'da yakalandı

Erdoğan, AK Parti 8. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın yapıldığı Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri'nde konuya ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan, beraberinde Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve diğer partililerle birlikte yaptığı açıklamada, Dink cinayetinin zanlısı Ogün Samast'ın Samsun'da yakalandığını bildirdi.


ZANLI SORGULANMAK İÇİN İSTANBULA GETİRİLİYOR

İstanbul Valisi Muammer Güler, gazeteci Hrant Dink'in katil zanlısının Samsun'da yakalandığını belirterek, zanlının İstanbul'a getirileceğini bildirdi.

Vali Güler, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile birlikte, zanlının yakalandığını açıkladığını anımsattı.

Şişli'de dün saat 15.00 sıralarında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın başarıyla tamamlandığını ifade eden Vali Güler, şunları kaydetti:

“Titiz bir takip sonucunda zanlının Samsun'da yakalanması sağlanmıştır. İlgili, Trabzon'a hareket etmekte olan bir otobüste ele geçirilmiştir. Kendisi, Trabzon 1990 doğumlu Ogün Samast adlı kişidir. Yakalanmıştır, biraz sonra İstanbul'a getirilecektir.”

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48