banner15

Katil zanlısının görüntüleri/Foto

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi olayıyla ilgili şüphelinin görüntülerinin yer aldığı CD basına dağıtıldı.

Katil zanlısının görüntüleri/Foto

İstanbul Valisi Muammer Güler, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğünde cinayete ilişkin açıklama yaptı.

Şüpheliye ait görüntülerin CD'ye aktarıldığını ve basına dağıtılacağını belirten Güler, ''CD'de kişinin kaçarken, silahı beline koyarken elde edilen görüntüler var. Vatandaşların yardımcı olmasını istiyoruz. Elimizde başka bilgiler var ama bunu şu anda intikal ettirecek durumda değilim. Kimlik tespiti yapmadık'' dedi.

İhbar telefonları (0212) 636 29 50 - 636 12 53

GÖZALTINDA KİMSE YOK

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi olayına ilişkin gözaltında kimse bulunmadığını bildirdi.

Emniyetten ayrılışı sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Aksu, ''Adalet Bakanımızla birlikte arkadaşlarımızla olayları değerlendirdik'' dedi.

Hrant Dink'in öldürülmesini, ''Bu elim suikastı barışa, huzura, birlik ve beraberliğe, demokrasiye sıkılmış bir kurşun'' olarak değerlendirdiklerini ifade eden Bakan Aksu, olayın aydınlanması için büyük bir titizlikle çalışıldığını söyledi.
Aksu, gözaltında bulunduğu bildirilen kişilerle ilgili bir soruya da, gözaltında olduğu açıklanan 3 kişinin şüphe üzerine, olayla ilgisi olabilecekleri gerekçesiyle gözaltına alındığını bildirdi.

Bir gazetecinin, ''Serbest mi bırakıldılar, gözaltında kaç kişi var?'' sorusu üzerine de, ''Şu anda gözaltında kimse yok'' cevabını verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35