Katilin ilk görüntüsü

2 saldırgan kaçarken kameraya yakalandı! 3 kişi gözaltında, olayın çözülmesi an meselesi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Katilin ilk görüntüsü

Şişli'de meydana gelen Hrant Dink'in öldürülmesi olayının, bazı işyerlerine ait güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği belirlendi. Cinayetin ardından çevreyi abluka altına alan polis, cadde üzerinde yer alan ve güvenlik kamerası bulunduran işyerlerinin görüntülerini incelemeye aldı. İncelemelerde, eşkale uyan bir kişinin bu kameralarca görüntülendiği ortaya çıktı. Suikast anının bulunup bulunmadığı henüz netlik kazanmazken, polis elde ettiği bu görüntülerle zanlının kimlik bilgilerine ulaşmaya çalışıyor. Zanlının elde edilen görüntüleri, sabıkalı ve şüpheli kişilerin fotoğraflarıyla karşılaştırılacak.

Bu arada, cinayet mahalli de dahil Şişli'de tüm telefon kayıtları teknik inceleme altına alındı. Olayın meydana geldiği yer ve saatte yapılan tüm görüşme kayıtlarının, en ince ayrıntısına kadar araştırıldığı öğrenildi.

OLAY ÇÖZÜLMEK ÜZERE

İstanbul Valisi Muammer Güler, Agos Gazetesi Genel Yayın YÖnetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi olayıyla ilgili 3 kişinin gözaltında olduğunu belirterek, ''Olayın çözülmesi an meselesi'' dedi.

Güler, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesindeki yerleşkesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Gözaltında 3 kişi var. Olayın çözülmesi an meselesi. Elimizde net deliller var. Olayla ilgili olarak elde edilen görüntüler, belgeler, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda çalışmalar çok yönlü sürdürülüyor. Elde edilen belge ve görüntüler Ankara'dan gelen uzman bir heyetle birlikte değerlendiriliyor'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?